Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 14:31
 
Puan kaybına tahammül yok
Haber başlığımda da belirttiğim gibi zirve mücadelesi veren rakiplerin puan kaybettiği haftada Van Büyükşehir Belediyespor'da kendi sahasında cesurca puan saçmaya devam etti.
Köşe Yazıları Haberi
Puan kaybına tahammül yok

Haber başlığımda da belirttiğim gibi zirve mücadelesi veren rakiplerin puan kaybettiği haftada Van Büyükşehir Belediyespor'da kendi sahasında cesurca puan saçmaya devam etti.

 

Ligin ilk devresinin son haftalarına girilirken, zirve mücadelesi veren takımların puan kaybettiği zirveyi takip eden takımların haftayı galibiyetle kapatmaları özellikle temsilcimiz Van Büyükşehir Belediyespor açısından kalan maçların önemini bir kez daha arttırdı. Ligin ilk yarısında kalan 6 maçtan 4'ünü deplasmanda ikisini de içerde oynayacak olan temsilcimiz Kırmızı-siyahlıların artık puan kaybetme gibi bir lüksü kalmadı. Daha doğrusu yazımın başlığında da belirttiğim gibi takımın kredisi kalmadı.

 

 Tamam; Bir takım kötü gününde olabilir, puan kaybedebilir. Bu futbolun doğasında vardır. Fakat puan kaybederken, takıma sahasında ve seyircisi karşısında ezik ruhsuz ve kötü bir futbol oynama hakkı vermez. Kimse kusura bakmasın bu saatten sonra ne puan kaybına nede bahanelere sığınıp hedeften dönme gibi bir şansımız yok. Allah aşkına Van Büyükşehir Belediyespor'un Tirespor karşısında sahada gezinme dışında herhangi bir üretkenliği oldu mu?

 

Van Büyükşehir Belediyespor'un puan kaybıyla kapattığı ligin 11.haftasını 17 puanla 7.sırada tamamladı. İç sahada puan kaybı 7'ye çıktı. İşin kötü yanı puan kayıplarının çoğu sahamızda!

 

Evet, eksik futbolcuların çokluğu ve hakem heyetinin kötü bir müsabaka yönetmesi gibi nedenler konuşulabilir ve tartışılabilir. Tamam, hakem penaltımızı birde golümüzü yedi. Hakem görmeyebilir. Hata yapmış olabilir ve hatta o pozisyonları görmemiş olabilir. Sen ne yaptın 90 dakikalık bölümde rakipten çok pozisyona girdin mi? Bulduğun pozisyonların hangisini değerlendirdin hiç birini…  90'da Onur Bektaş ile yüzde yüzlük golü kaçırdın mı? Kaçırdın.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı