301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 17:03
 
Rektör Şevli'den Van Vakfı'na uyarı!
Vakıf kültürünün iş insanlarımız, hemşehrilerimiz arasında kuşaklar boyu kök salarak güçlenmesi için Van Vakfı seçimini ve kurumsal disipline inanmış yönetim anlayışını çok önemsiyorum.
Köşe Yazıları Haberi
Rektör Şevli'den Van Vakfı'na uyarı!

Kültür, bir toplumu, ortak amaçlar etrafında toplamak suretiyle onları millet vasfına yükselten; kabiliyetlerini ve güzel zevklerini ortaya çıkartan ortak özelliktir. Vakıflar da eğitim başta olmak üzere, kültürün temel unsurlarını gerçekleştiren kurumlardır. Müslim ve gayr-i müslim halk içinde, toplumun yararına kurulan, sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlayan hayır müesseseleri olan vakıflar, devletin yetişemediği eğitim, kültür, sanat, spor ve yardımlaşma gibi alanlarda önemli görevler üstlenmiştir.

 

Cumhuriyet sonrası Vanlıların Van dışında kurduğu en köklü sivil toplum kuruluşu 26 yıllık kısa bir geçmişi olan Van Kültür ve Dayanışma Vakfı'dır. Vakıf kültürünün iş insanlarımız, hemşehrilerimiz arasında kuşaklar boyu kök salarak güçlenmesi için Van Vakfı seçimini ve kurumsal disipline inanmış yönetim anlayışını çok önemsiyorum. Bu nedenle Vanlıların, Van dostlarının Van Vakfı'na sahip çıkarak seçime daha fazla ilgi göstermelerine çalışıyorum.

 

Van Vakfı seçimli genel kurul yapılmasına 16 gün kaldı.

 

Seçimli genel kurulda Nizamettin Ağar ve Müjdat Çelik listeleri yarışacak.  İki aday da saygın, güçlü isimlerin olduğu liste hazırlamaya çabasında. Yeni bir adayın çıkacağını sanmıyorum.

 

Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar genel kurulun Van'a ve Vanlılara yakışan şekilde; heyecan, disiplin, birlik beraberlik içinde geçmesi için tüm hazırlıkları yaptıklarını, kendi listesinde yer alacak isimlerle birlikte seçim çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

 

Vakıf başkanlığına aday olacağını açıklayan Müjdat Çelik, arkadaşlarıyla birlikte çalışma yaptıklarını, seçimde kazanmaları halinde öncelikle tüzük değişikliğine gideceklerini belirtti.

 

Ağar ve Çelik seçim çalışmalarını sürdürürken Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, yönetim kurulu üyesi olduğu Van Vakfı'nın 22 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek olağan genel kurulu öncesi mütevelli heyet konusunda uyarıda bulundu.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rektör, Şevli'den, Van, Vakfı'na, uyarı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı