301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Nisan 2018 - Pazar 17:56
 
Selam olsun Dünya Vanlılar Günü'ne
Dünya Vanlılar Günümüz kutlu olsun. 100. yılda 101. yıl için bir önerim var. Gelin, 2 Nisan 2019 Dünya Vanlılar Günü Erek Dağı’ndan gün doğarken, güneş ışıkları Van Gölü’ne süzülürken tam 30 bin Vanlı Zeve’de Mermit çayı kenarında bir araya gelelim. Gelin, şehitlerimizin aziz hatıraları önünde 2 dakikalık saygı duruşu ve duada bulunarak dünyada ses getirecek etkinlik ile farkındalık yaratalım. Eğer ki bizler her yıl Çanakkale’ye dedeleri için gelen Anzaklar kadar olamayacaksak yuh olsun bize.
Köşe Yazıları Haberi
Selam olsun Dünya Vanlılar Günü'ne

Aziz Vanlılar, değerli okurlar.

 

Bugün güzel Van'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılıdır. Van'da ve Vanlıların, Van dostlarının olduğu her yerde kurtuluşu coşkuyla, gururla birazda hüzünle kutluyoruz. Kutlamalar bugünle kalmayacak, yıl boyu sürecek.

 

20 Mayıs 1918'de Rus ordusu Van'ı işgal ederken aynı topraklarda 700 yıl birlikte yaşayan ihanet içinde olan Ermeni çeteleri Van'ın işgal edilmesini kendileri için zafer sayıyordu. İşgal ve isyanla Van yakılıp yıkılmıştı. 1915-1918 işgal yıllarında Ruslar ve Ermeni çeteleri tarafından Zeve'de 2 bin 500 olmak üzere Van genelinde 30 bin Müslüman katledilmişti. 2 Nisan 1918 günü Ali İhsan Sabis Paşa komutasındaki 4'üncü Kolordu yakılıp yıkılan, işgal edilen Van'a girerek Rus ordularını ve Ermeni çetelerini bozguna uğratarak şanlı bayrağımızı, aziz Van'ımızın mavi semalarında yeniden dalgalanmıştı. Güneş Van'ın üstüne yeniden doğmuştu.

 

2 Nisan Van'ın ve Vanlıların miladıdır.

 

2 Nisan yeniden diriliştir.

 

2 Nisan ihanetin, işgalin son bulduğu tarihtir.

 

2 Nisan silinen hafızanın canlandığı gündür.

 

2 Nisan 24 Nisan Ermeni iddialarının somut yanıtıdır.

 

Değerli okurlar,

 

Bugün Van'ımızın düşman işgalinden kurutuluşunun 100. yılını şerefle, şanla, gururla kutluyoruz. Mutluyuz, heyecanlıyız.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı