Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 14:23
 
Sıradan Biri...!
Sıradan biri olmak için etliye sütlüye karışmayan, kendi halinde daha doğrusu suyun akışına kendini bırakanlar için kullanılan bir terim olarak bilirdim.
Köşe Yazıları Haberi
Sıradan Biri...!

Sıradan biri olmak için etliye sütlüye karışmayan, kendi halinde daha doğrusu suyun akışına kendini bırakanlar için kullanılan bir terim olarak bilirdim.

 

Halkın için de sıradan olmayı anlarım, hatta  bazı mesleklerde de kullanırız mesela Futbolcular için deriz bazen, aslında hiç gerek yoktu takıma almaya  Sıradan bir futbolcu, yani vasatın üzerine çıkmayan biri.

 

Veya, meslekler için de söyleyebiliriz, gerçi yaptığı işin değerini bilen biri bunu kabul etmez. Her iş  ve Meslek kutsaldır için de emek vardır alın teri vardır.  İşiniz ne sorusu ile sıkça karşılaşırız, çünkü yaptığımız  iş,  toplum içinde ki Statünüzü belirler. Övünerek şöyle diyenler vardır İş Adamıyım veya Kadınıyım, Mühendisim, Doktorum, Bilim adamıyım v.s. ama aslında kazancınızla ilintilidir statünüz.

 

Yıllar öncesi, Kız istemeye gidildiğin de damat adayının işi mesleği ve tahsili sorulur ve ardından kazancı. Memur denildiğin de kız analarının gözleri parlar. Bak ne güzel Devlet memuru geleceği garanti diye kızını vermek için fazla düşünmezlerdi. Kariyeri ve kazancı yeterliydi.

 

İşçi olmak hiçbir zaman kariyerden sayılmadığından, hep sıradan bir meslek olarak hafızalara kazınmıştır. Ülke ekonomisine üreterek en çok katkı sağlayan bir meslek niye sıradan sayılır ki? Bu konu başlı başına yazılacak, tartışılacak bir konu.

 

Konuyu fazla dağıtmadan asıl mevzuya geleyim.

 

4 Ekim 2017 günü saat 19'00'da Haber saati. TV de haberleri izliyorum, genel de tüm kanallar ardı ardına aynı haberleri sunar. Takıldım birine dinliyorum Gündem yoğun, Terör, Şehitler, Talabani Referandumu ve Büyük şehir Belediye Başkanları  ve Enflasyon. Tüm haberler bu mihmalde.

 

Bir belediye başkanının İstifası  gündemi fazlasıyla meşgul ediyor. 24 yıl Başkent'e Millet iradesi ile seçilmiş.! biri. Nasıl seçildiği neden seçildiği beni hiç ilgilendirmiyor sonuçta seçilmiş biri. Seçmenlerinin İradesiyle görevine devam edip etmiyeceği Demokrasinin gereğidir.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı