Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:40
 
Sosyal medyanın salladığı insanlar
Korona öcüsü insanları içerilere kapatmış. Evlerin padişahları da televizyonlar.
Köşe Yazıları Haberi
Sosyal medyanın salladığı insanlar

Korona öcüsü insanları içerilere kapatmış.

 

Evlerin padişahları da televizyonlar.

 

Alıyor kumandayı evdekilerden biri, kanal kanal geziniyor. Hava durumu, reklamlar, Aşkımın Kör Gözü dizisi, Kelebek Mevsimi dizisi, sağlık uzmanları, deprem uzmanı, Suriye haberleri, politika haberleri, Avrupa - Amerika haberleri, basketbol maçı, futbol yorumu, yemek programı, temizlik programı, yine reklamlar, ramazan sohbeti ve kayıp, öldürülmüş insanlarla ilgili programlar.

 

Aynı ortamlarda bulunduğumuz için ister istemez oturup izleyenlere eşlik ediyoruz.

 

***

Kadının adı Dilek. Evini, eşini, üç çocuğunu terk edip ortalıktan kaybolmuş. Baba, anne, eş, kardeş perişan. Kadının başına bir şey geldi diye ödleri kopuyor.Başlıyor bir arama faslı. Kimisi televizyon stüdyosunda, kimisi evde telefonun başında yürekleri ağızlarında. Programı yapan sunucu gelişmeleri yönetiyor, hukukçusu, uzmanı, varsa seyircisi herkes üzerine düşeni yapıp kayıp kadını arıyor.  Bu tür aramalar bazen iki gün bazen bir hafta sürüyor. 

 

Medyanın ilgisi lazer gibi değdiği yeri dağlayıp ortaya çıkarıyor. Sonunda Dilek adlı kadın her neredeyse bunca gürültü patırtıya, bunca eleştiri ah vaha, ilenmeye, eleştirilere, duruma göre yeni yerinde kendisini bilip tanıyanların baskısına dayanamıyor, ortaya çıkmak zorunda kalıyor. Açıyor telefonu televizyon stüdyosuna, incinmiş ve kızgın bir halde "yahu size ne oluyor, ben iyiyim, kendime yeni bir hayat kurdum, memnunum, geri de gelmeyeceğim" diyerek pişmiş aşa soğuk suyunu katıyor.

 

Soğuk su katıyor çünkü o bunları söylerken televizyon stüdyosunda kendisini aramak için Anadolu'nun bir yerindeki evinden çıkıp İstanbul'a gelmiş öz babası var ve bu sözleri en çok onu yaralıyor.

 

Programa telefonla katılmış olan kızının sesini duyan hem kendisi yaşlı hem de gözü yaşlı anne de kızını bulup kurtarmak (!), geri getirmek hayaliyle çarşafını giyinip İstanbul yollarına düşüyor. 

 

İyi ki bu televizyon programları var. Medyanın eli -kolu her durumda çaresiz ailelerden çok daha uzun. Yapılan yayınlarla her yere ulaşıp her yerden ihbarlar, destekler alabiliyor.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosyal, medyanın, salladığı, insanlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı