301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 20:25
 
TFF TAHKİM KURULU VANSPOR'UN CEZALARINI KALDIRILDI
TFF Tahkim Kurulu bugünkü toplantısında Vanspor'un cezalarının kaldırılmasına oy birliğiyle karar verdi. Vanlı Avukat Erhan Türkoğlu'nun hukuki çabalarının sonuç vermesi Vanspor taraftarları arasında büyük sevinç yarattı.
Van Haber Haberi
TFF TAHKİM KURULU VANSPOR'UN CEZALARINI KALDIRILDI

Vansesi Gazetesi Haber Merkezi 

TFF Tahkim Kurulu bugünkü  toplantısında  17 Ekim 2019 tarihli ara kararı uyarınca incelemeye alınan Vanspor Futbol Kulübü'nün Başkanı Servet Yenitürk ile ilgili PFDK'nın 03.10.2019 tarihli E.2019-2020/160 K.2019-2020/190 sayılı kararına itirazına ilişkin dosyayı inceleyerek karara bağladı. 

Tahkim Kurulu yaptığı müzakerelerde Vanspor Futbol Kulübü'nün Başkanı Servet Yenitürk'ün müsabaka hakemine yönelik saldırısı nedeniyle FDT'nin 44/2-b maddesi uyarınca 200 gün hak mahrumiyeti ve 34.000,00 TL para cezasının; beyanları alınan tanıklar ve celp edilen soruşturma dosyasında; eylemi gerçekleştiren kişinin Servet Yenitürk, olduğuna dair her türlü şüpheden uzak tam ve kesin bir kanaate ulaşılamadığından; kararın kaldırılmasına oybirliği ile kararlaştırıldı. 

 Vanspor'un itiraz dilekçesini hazırlayan Vanlı Fenerbahçe  Eski As Başkanı Avukat  Vanlı Erhan Türkoğlu'nun hukuk mücadelesinin sonuç vermesi  Vanspor taraftarları arasında büyük sevinç yarattı. 

NEDEN CEZA ALMIŞTI?

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Van Spor FK, geçtiğimiz pazar günü evinde konuk ettiği Kahramanmaraşspor ile oynadığı müsabakada yaşananları değerlendiren PFDK, ev sahibi ekibe ceza verdi. Kurul, bugün yaptığı toplantıda,taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Van Spor FK'nın, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından ve bu eylemin aynı sezon içinde ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı 8 bin TL para cezasıile cezalandırılmasına, aynı müsabakadaVan Spor FK'nın, stadyuma biletsiz ve kapasitesinin üzerinde seyirci alınmasından dolayı 13 bin TL para cezasına karar verdi.

"Başkan Yenitürk'e 200 gün hak mahrumiyeti ve 34 bin TL para cezası"
PFDK aldığı diğer karada ise, aynı müsabakada Van Spor FK Başkanı Servet Yenitürk'ün, müsabaka hakemine yönelik saldırısı nedeniyle 200 gün hak mahrumiyeti ve 34 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar veril.

 

TFF, VANSPOR’UN İTİRAZINI KABUL ETTİ

Sahasında konuk ettiği Kahramanmaraşspor maçında kötü tezahürat ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması, Kulüp Başkanı Servet Yenitürk’ün hakemle yaşadığı diyalog iddiaları üzerine PFDK tarafından Vanspor’a 21 bin lira para cezası, Kulüp Başkanı Servet Yenitürk’e 200 gün hak mahrumiyeti ile 34 bin TL para cezası verilmesine Vanspor, itirazda bulundu. İtiraz duruşmalı olarak görüşülecek.  Savunma duruşmalı görüşülecek Fenerbahçe Eski As Başkanı ve Türkiye’nin ünlü avukatlarından Vanlı hukukçu Erhan Türkoğlu tarafından savunma dilekçesi hazırlanarak, PFDK Tahkim Kuruluna sunuldu.

Savunma dilekçesinde Vanspor’a verilen 21 bin lira para cezası ve Vanspor Başkanı Servet Yenitürk’e verilen 200 günlük hak mahrumiyeti ile 34 bin lira para cezalarının duruşmalı olarak görüşülmesi talep edildi. İtiraz dilekçesinde ayrıca para cezlarının ve hak mahrumiyetinin kaldırılması veya savunma hakkının saklı kalmak kaydıyla indirilmesi, PFDK’den talep edildi. PFDK Tahkim Kurulu, Vanspor’un talebini inceleyerek, yargılanmanın duruşmalı yapılmasına karar verdi. Karar Vanspor’a tevdi edildi.  Savunma Perşembe günü Vanspor Başkanı Servet Yenitürk, 17 Ekim Perşembe günü saat 15:00’te TFF Tahkim Kurulu toplantı salonunda para ve hak mahrumiyeti cezalarına gerekçeleriyle birlikte savunma yapacak. 

Vanlı hemşehrimiz avukat Erhan Türkoğlu’nun Vanspor’un cezalarının kaldırılmasına yönelik yoğun hukuksal çabalarının sonuç vermesi bekleniyor.   

 

VANSPOR'UN DOSYASININ İNCELENDİ

doyasSahasında konuk ettiği Kahramanmaraşspor maçında kötü tezahürat ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması, Kulüp Başkanı Servet Yenitürk’ün hakemle yaşadığı diyalog iddiaları üzerine PFDK tarafından Vanspor’a 21 bin lira para cezası, Kulüp Başkanı Servet Yenitürk’e 200 gün hak mahrumiyeti ile 34 bin TL para cezasına yapılan itiraz önceki gün Tahkim Kurulu tarafından görüşüldü. Tahkim kurulu yapılan müzakere neticesinde dosyada incelemenin devam etmesi kararı aldı.
Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk ve Av. Mert Can Öcel'in hazır bulunduğu Tahkim Kurulunda sözlü beyanlar alındı. Yapılan müzakere neticesinde dosyanın incelenmesine devam etmesine oybirliği ile karar verdi.

Fenerbahçe Eski As Başkanı ve Türkiye’nin ünlü avukatlarından Vanlı hukukçu Erhan Türkoğlu tarafından hazırlanan savunma dilekçesi TFF Tahkim Kuruluna sunulmuştu. 

Yapılan duruşma sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Servet Yenitürk ile ilgili PFDK'nın 03.10.2019 tarihli E.2019-2020/160 K.2019-2020/190 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen, 17.10.2019 Perşembe günü saat 15:00'de Van Spor Futbol Kulübü'nün başkanı Servet Yenitürk vekili Av. Mert Can Öcel'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde; Dosyada incelemenin devam etmesine, oybirliği ile, Karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: (VANSESİ) - VANSESİ GAZETESİ Editör: Hacı Yılmaz
Etiketler: TFF, TAHKİM, KURULU, VANSPOR'UN, CEZALARINI, KALDIRILDI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı