301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 17:00
 
TSYD Van Temsilciliği 25 Yaşında
TSYD Temsilcisi olarak ülkemiz ve doğup büyüdüğümüz Van'ımızın sporuna, gazeteciliğine ve tanıtımına bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğim.
Köşe Yazıları Haberi
TSYD Van Temsilciliği 25 Yaşında

Değerli okurlar,

 

Van'ın spor yaşamında, gazeteciliğinde önemli yeri olan Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Temsilciliği'nin kuruluş öyküsünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Gazeteciliğe 1985 yılında Türkiye'nin en güçlü bölgesel gazetelerinden Adana Ekspres Gazetesinde muhabir ve temsilci olarak başladım. Daha sonra Sabah, Fotomaç, Günaydın gazetelerinde muhabirlik yaptım. Haberciliğin yanı sıra Vanspor, amatör futbol müsabakaları ve diğer spor etkinliklerini de takip ediyordum. Bu yıllarda ilk spor müdürüm Fotospor Gazetesi Haber Müdürü, TSYD yöneticilerinden spor yazarı Faik Gürses ağabey oldu.

 

Van Valiliği kurucu basın müşaviri teklifi üzerine 1990 yılında aktif gazeteciliğe virgül bırakarak valilikte göreve başladım.  Valilik öncülüğünde 1993-94 futbol sezonunda Vanspor'u 1. Lig'e çıkaran yönetim kurulunda basın sözcüsü olarak görev yaparken bir taraftan da mücadelemizi diri tutmak amacıyla Van'ın ilk yerel televizyonu Mega Sow TV'de izlenme rekoru kıran "Ters Köşe" adlı spor programı hazırlayıp sunuyordum.

 

Vanspor 1. Lig'e yükselmiş, Vanlıların hayali gerçekleşmişti. Ama esas görevimiz yeni başlıyordu. Tarihinde ilk defa spor salonunda Vanspor üyeleri ve taraftarlarından oluşan bini aşkın Vanlının coşkulu katılım sağladığı, şampiyona yakışan muhteşem kongre yaptık.  Kongrede Vanspor basın sözcüsü ve genel sekreterlik görevine getirildim.  Heyecanla, aşkla yeni bir ruhla sezon hazırlıklarına başladık. 1994 Vanspor'un 1 Lig'de ilk yılıydı. Sezona gurur veren açılış yaparak girdik.

 

Taraftarımızın motivasyonunu, heyecanı yüksek tutarak kitlemizi doğru yönlendirmek, Vanspor'da yaşanan transfer, sakatlanma gibi tüm gelişmeleri, müsabaka öncesi ve sonrası taraftarların öğrenmesi gereken bilgileri basın açıklamaları yaparak paylaşıyordum. Ayrıca futbolun birleştirici sosyal gücünü değerlendirerek Vanlıların yoğun yaşadıkları şehirlerdeki maç öncesi Van Gecesi, sergiler gibi kültürel sosyal etkinlikler gerçekleştiriyordum.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: TSYD, Van, Temsilciliği, 25, Yaşında,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı