301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 16:05
 
UĞUR OKULLARINDAN MEZUNİYET PROGRAMI
Her yıl geleneksel olarak mezuniyet programları düzenleyen Van Uğur Okulları, bu yılda kendilerine yakışır bir mezuniyet gecesi hazırladı.
Van Haber Haberi
UĞUR OKULLARINDAN MEZUNİYET PROGRAMI

Rıdvan Can

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Okul Müdürü Celal Lenk'in konuşması ile devam etti. Mezuniyet gecesi tiyatro gösterisi, solo şiirler, türküler, madalya töreni, halkoyunları gösterisi ile dolu dolu geçti.

Van Uğur Okulları Müdürü Celal Lenk, 49 yıldır Eğitim öncülerinden olan Bahçeşehir ve Uğur Eğitim Kurumlarının bayrağını Van'da gururla dalgalandırdıklarını belirtti.

"SİZLERİ ASLA UNUTMAYACAĞIM"

Uğur Okulları Müdürü Celal Lenk mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, 199 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Sayın velilerim değerli öğretmen arkadaşlarım kıymetli misafirler ve sevgili öğrenciler mezuniyet töreni programımıza hoş geldiniz. Öncelikle böyle pırıl pırıl çocuklar yetiştirdiğiniz için siz değerli velilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler; Her zaman başarılarınıza sevindim ve acılarınıza üzüldüm. Yeri geldi sizinle yorulup sizinle dinlenme fırsatını yakaladım. Her birinizin yaşamımda ayrı ayrı yeri oldu. Gülen yüzleriniz sınıflardaki ve okulun her bölümünde ki varlığınız ve yüreğimi ısıtan sımsıcak sevginizle sizleri asla unutmayacağım" ifadelerini kullandı.

"BİREYCİ DEĞİL TOPLUMCU OLUN"

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Lenk,"Hayatta bir hedefiniz ve amacınız olsun. Bütün insanları seviniz. Bireyci değil toplumcu olunuz. Görevinizi yaparken arkadaşlarınızı iyi seçiniz. Hoşgörülü, sabırlı, sevecen, onurlu, çalışkan ve kesinlikle doğru olunuz. Sevginin parayla alınamayacağını biliniz. Ancak paranın alamayacağını, sevgiyle alabileceğinizi de unutmayınız. Büyüklerinize her zaman saygılı davranınız. Özellikle size ödenmez emek veren anne, baba ve öğretmenlerinize inanınız. Onların düşledikleri güzel dünyanızı kurmaya çalışınız. Düşünmeye zaman ayırın çünkü başarının anahtarı odur. İyiliğe zaman ayırın çünkü insan olmanın sırrı budur. Her veda bir başlangıçtır aslında. Bu güzel bitişin istediğiniz yeni güzelliklere başlangıç olmasını diliyorum. Önümüzde yapılacak üniversiteye giriş sınavlarında da başarılı olacağınıza inanıyor her birinizin en çok sevdiği şarkıları en çok gitmek istediğiniz üniversitenin bahçesinde söylemesini temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Yılsonu programı madalya töreni ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: UĞUR, OKULLARINDAN, MEZUNİYET, PROGRAMI, , , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı