301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 15:37
 
ULAŞIMA STANDART GELECEK
Gürpınar İlçesi’nde muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, “Ulaşım sorunu gündemimizde; ancak kısa sürede çözülecek bir sorun değil. Bir Ulaşım Ana Planı çalışmamız var. Bu çalışma ile ulaşım sorununun çözümünü sağlayacağız. Ulaşıma bir standart getirilecek. Taksi, otobüs ve minibüsler bir standarda tabi olacak” dedi.
Van Haber Haberi
ULAŞIMA STANDART GELECEK

Vansesi Haber Merkezi

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, Gürpınar ilçesinde 59 mahallenin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi. Güzelsu ve Norduz bölgesi muhtarlarıyla 2 ayrı toplantıda bir araya gelen Eşbaşkan Mustafa Avcı’ya HDP Gürpınar İlçe Eşbaşkanları Sinem Malal ve Bahattin Yavuz, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Kıran, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Firoz Özdemir, Yol Yapım Daire Başkanı Cihan Gümüşlü, VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir, şube müdürleri ve belediye meclis üyeleri eşlik etti. 

Güzelsu’da bulunan Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Şefliği’nde yapan ilk toplantıda muhtarlar, mahallelerinde yaşanan sorunları ve halkın taleplerini akardı. 

“Ulaşım sorunu gündemimizde”

Sorun ve taleplerin tek tek not edildiği toplantıda, belediyenin mevcut çalışmalarını anlatarak konuşmasına başlayan Eşbaşkan Avcı, göreve geldikleri günden bu yana büyük oranda tasarruf sağladıklarını söyledi. Avcı, “Belediyenin öz kaynaklarıyla ihaleye çıkmadan kendi personelimiz ve makinamızla yolunuzu ve su kanalınızı yapacağız” dedi. Kent geneli servis araçlarına kesilen trafik cezalarına da değinen Avcı, “Bu ulaşım sorunu gündemimizde; ancak kısa sürede çözülecek bir sorun değil. Bir Ulaşım Ana Planı çalışmamız var. Bu çalışma ile ulaşım sorununun çözümünü sağlayacağız. Ulaşıma bir standart getirilecek. Taksi, otobüs ve minibüsler bir standarda tabi olacak” diye konuştu. 

“Belediyenin çözeceği bir sorun değil”

İkinci toplantı için VASKİ Gürpınar İlçe Şefliği’ne geçen Eşbaşkan Avcı ve beraberindekiler, Norduz bölgesindeki muhtarları dinledi. İlçelerde uygulanan “Özel Güvenlik Bölgesi” konusunun bir kez daha gündeme geldiği toplantıda Eşbaşkan Avcı, “Bu sorun muhtarlar tarafından her gün bize iletiliyor. Birimlerimize ait çalışmaya çıkan iş makinelerinin önü karakol tarafında kesiliyor. Özel Güvenlik Bölgesi sorunu belediyenin çözeceği bir sorun değil. Burada yapmanız gereken valiliğe dilekçe vermek. Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde muhtarlar olarak çalışma iznini almanız gerekiyor. İzin alındıktan sonra biz ekiplerimizi bu bölgelere çalışmaya göndereceğiz” ifadesinde bulundu. 

Toplantı sonrası Eşbaşkan Avcı, Güzelsu’da birçok mahallenin ulaşımını sağlayan ve yıkılmak üzere olan köprünün bulunduğu alana giderek inceleme yaptı.  Ardından kentin içme suyunun sağlandığı Yukarı Kaymaz Mahallesi’nde bulunan bölgeye geçen Avcı, tesis hakkında VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir’den detaylı bilgi aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ULAŞIMA, STANDART, GELECEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı