301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 13:19
 
Uyyy!.. Cısss!..
Karikatürist- Yazar Hikmet Aksoy’un hazırladığı “Vansesi Mizah Sayfası” bundan böyle her Cumartesi günleri siz değerli okuyucularımızla buluşuyor.
Van Haber Haberi
Uyyy!.. Cısss!..

Hazırlayan: Hikmet Aksoy

Kaçan balıklar!

"Kaçan balık iri olur" derler. FETÖ’nün Balkan yapılanmasını yapan 6 üst düzey yöneticisi Kosova'da yakalandı. Yani, çember daralıyor.

 

 

Türkiye çiftliği

Yirmi yedi yaşında hiçbir ticari deneyimi olmayan bir genç Türkiye'de 132 bin kişiyi tokatlayıp Şili'ye kaçtı. Söylentilere göre 27 yaşındaki genç, kurduğu ÇİFTLİK BANK aracılığıyla 132 bin kişiyi 2 milyar lira dolandırmış... Şaşıyor insan, birbirine borç vermekte 40 bahane uyduran kişiler, böyle bir oltaya sazan balığı gibi nasıl vuruyorlar?

 

Üç sanatçıya ödül

Çin-Pekin'de düzenlenen Uluslararası 12. çevre Koruma Karikatür Yarışması”nda çizerlerimiz ödül kazandı. Yarışmaya 34 ülkeden 3 binin üzerinde eserin katıldığı yarışmada ülkemizden Aşkın Ayrancıoğlu, Menekşe Çam ve Serdar Kıcıklar'ın eserleri 

"Mükemmel"lik ödülü kazandı. Jüri,  "Sosyal Grup”ta toplam 1 altın, 2 gümüş, 3 bronz madalya ve 50 mükemmel"lik ödülü verdi.

 

"Çocuk gelinler..."

DON QUICHOTTE dergisinin düzenlediği " Çocuk Gelinler" konulu karikatür yarışması sonuçlandı.

62  ülkeden 419 çizerin 832 eserle katıldığı yarışmada İspanya'dan Adrıana Mosquera, İran'dan Ferzane V. Tabak, Kolombiya'dan Elena Ospina, İtalya'dan Marielena Narda, Meksika'dan Marta Barbaragan B., Brezilya'dan Natalia Fargat, Romanya'dan Nicoleta İonescu, İran'dan Shiva Zamanfar jüri üyeliği yaptılar.

Birbirinden iddialı, harika karikatürlerin değerlendirildiği yarışmada; Türkiye'den

Hilal Özcan "Özel Ödül",

Muhammet Bakır, Eray Özbek, Kürşat Zaman ve Halit Kurtulmuş Aydoslu "mansiyon" ödülü kazandılar.

 

İncelik...

Temel, İstanbul'da gittiği her yerde yerel dille konuşuyor, küçümseniyordu.

Bu duruma fena  içerleyen Temel, bir toplantıda çevresindekilere şöyle tepki gösterir:

-Ula baa bakun!.. Siz deysuğuz fındık, biz deyruk finduk, siz deysuğuz amca, biz deyruk emice... Ula hangisi kaba... Bizdekü inceluğa bakın inceluğa...

 

 

ABD KAÇIYOR!..

ABD Başkanı Trump sürpriz bir açıklama ile "Suriye'den çekileceğiz" diye açıklama yaptı. Bu da nerden çıktı, diye şaşıyorsanız söyleyelim. Başkan Trump, Ortadoğu'da pabucun pahalı olduğunu görünce korktu dersek yalan olmaz. Başlangıçta, ağzı sulanarak girdiği bu coğrafyada Suriye'yi  de hizaya getirme sevdasında kendisinin oyununa gelmeyen Türkiye'nin karşı tutumuyla apışıp kaldı orta yerde.

Yani, ABD'nin Suriye'deki politikası iflas etti.

Ancak, bir başka gerçek daha var. Trump "Suriye'den çekileceğiz" derken bunun ne derece inandırıcı olduğu da düşünülmüyor değil. Yani sallamış da olabilir.

Dünyaya barışın Trump'un bu sallaması ile gelmesini ve Ortadoğu'ya ve de dünyaya barış gelmesini diliyoruz.

 

"MISTIK"I ANIYORUZ

Türk karikatür Sanatının "50 Kuşağı" sanatçılarından Mustafa Eremektar (MISTIK) 28 Mart 2000 tarihinde vefat etmişti. Yetmiş yaşında aramızdan ayrılan MISTIK,

Babıali'de çeşitli gazete ve dergilerde çalışmıştı. Sanatçı, "Taş Devri" karikatürleriyle ünlenmiş olup; vefatından sonra İstanbul/Şişli Belediyesi adına bir park düzenlemişti.

Sanatçımızı sevgi ve Rahmet dileklerimizle anıyoruz.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı