301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 10:58
 
Uyyy!.. Cısss!..
Karikatürist- Yazar Hikmet Aksoy’un hazırladığı “Vansesi Mizah Sayfası” bundan böyle her Cumartesi günleri siz değerli okuyucularımızla buluşuyor.
Kültür Haberi
Uyyy!.. Cısss!..

Hazırlayan: Hikmet Aksoy

AAAAAAAA!... ERKEN SEÇİM!

"Erken Seçim" kararı kimi çevrelerde şok etkisi yarattı. Muhalefet zaten böyle bir karar alınmasını bekliyordu. Evet, sezaryene, ne narkoza gerek kalmadı, kavgasız, gürültüsüz erken seçime gidiliyor.

Bakalım seçmenler seçimde nasıl gez-göz-arpalık yapıp doğru bir isabetle 12'den vuracak... Ya da karavana atacak. Dileriz demokrasi çıkmaz sokaktan kurtulur.

Ama önce erken seçim kararıyla şaşkına dönen milletin vekillerine bakar mısınız?  Öyle bir soğuk haber oldu ki "erken seçim" kararı, birden  "mevsim sonu" havasını yaşar oldular. Yeniden seçilmek için dağ, bayır, ova, kent, kasaba dolaşmak, laf dökmek kolay mı? İşte size seçim havası karikatürlerimiz.

 

ATİLA ÖZER'İ ANIYORUZ

Çizer arkadaşım Rahmetli Atila Özer, 3 Nisan 1949'da Burdur'da doğdu. Daha sonraları Eskişehir'e yerleşti. Anadolu Üniversitesi iletişim Sanatları dalında yüksek lisans yaptı. M.Ü.'den "Grafik" dalında "sanat yeterlilik" aldı. A.Ü'de 2001 yılında profesör oldu. Karikatür sanatıyla çizer ve araştırmacı olarak ilgilendi. Sayısız ulusal ve uluslararası sergilere ve yarışmalara katılıp ödüller aldı. Karikatür sanatında pek çok ilk'lere imza attı. Anısını sevgi ile saklıyor, Yüce Rabbimden kendisine Rahmet niyaz ediyorum.

 

Bi dakka!..

Vekiller düştü yine koltuk derdine...

Seçmen hep geçim derdinde...

Kasap-koyun derdi gibi... Dileriz, yalana, dolana bulaşmadan seçim dönemi yaşanır.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı