301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Kasım 2019 - Pazar 12:24
 
Vali Bilmez'e Gidilmeli
Van'ın sporu adına yıllardır neler yaptığımızı bizi takip eden ve tanıyanlar çok iyi bilir. Van'ın en büyük sorunlarının başında her şehirde olan fakat Van'da olmayan spor tesisleri gelir. Artık bu sorun çözüme kavuşmalı. Van Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) başta olmak üzere, Faal Futbol Antrenörleri Derneği Van Şubesi, Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Van Şubesi, Saha Komiserleri Derneği Van Şubesi, Türkiye Spor Yazarları, Van Masterler Derneği ve Spor İl Müdürlüğü'nü çok yakından ilgilendiren "Van Amatör Evi" projesinin de ilimizde olması Amatör Spor kulüplerinin sayısının artması konusunda samimi bir işbirliği yapmalı ve bunun için Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mehmet Emin Bilmez'e gidilmelidir.
Köşe Yazıları Haberi
Vali Bilmez'e Gidilmeli

Van'ın sporu adına yıllardır neler yaptığımızı bizi takip eden ve tanıyanlar çok iyi bilir. Van'ın en büyük sorunlarının başında her şehirde olan fakat Van'da olmayan spor tesisleri gelir.  Artık bu sorun çözüme kavuşmalı. Van Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) başta olmak üzere, Faal Futbol Antrenörleri Derneği Van Şubesi, Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Van Şubesi, Saha Komiserleri Derneği Van Şubesi, Türkiye Spor Yazarları, Van Masterler Derneği ve Spor İl Müdürlüğü'nü çok yakından ilgilendiren "Van Amatör Evi" projesinin de ilimizde olması Amatör Spor kulüplerinin sayısının artması konusunda samimi bir işbirliği yapmalı ve bunun için Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mehmet Emin Bilmez'e gidilmelidir.

 

23. Dönem Milletvekili Kültür Bakan Yardımcısı Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Genel Başkanı ve TFF temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı'nın başkanlığında Malatya ve Elazığ'da Bölge'de görev yapan Hakem ve gözlemcilerin sorunlarının konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirildi. Bizlerde geçen hafta TFFHGD Van Şube Başkanı Sayın Taner Coşkun'un daveti üzerine Elazığ ve Malatya'daydık. Bu vesile ile bende bu toplantıya Vansesi Gazetesi'ni temsilen katıldım.

 

Bu toplantının yanı sıra öncelikle sizlerle paylaşmak istediğim Elazığ ve Malatya'da gördüğüm spor tesisleri ve Amatör Spor Evi üzerine bu yazımı kaleme aldım.

 

Elazığ ve Malatya'da gördüğüm spor tesisleri ve Amatör Spor Evi'nin yanı sıra Amatör spor kulüplerinin sayısı beni imrendirdi. Benim Vanspor başta olmak üzere ilin tüm spor branşları ve spor tesisleri konusundaki hassasiyetimi bilenler bilir.  Hakem ve Gözlemcilerin sorunlarının konuşulduğu ilk toplantı Elazığ Amatör Evi'nde oldu. Elazığ Amatör Evi gerçekten çok hoşuma gittiği kadar beni imrendirdi de desem yanlış olmaz. Çünkü biz Van olarak bizden hem nüfus hem de modernleşme anlamında çok çok geride olan illere yapılan stadyum, spor tesisleri, Amatör Evi ve Amatör Spor kulüplerinin sayılarını görünce onlarla gurur duydum.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Bilmez'e, Gidilmeli,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı