301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 13:02
 
Van balığını korumak için 12 araç kiralandı
Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Van balığı av yasağı döneminde kaçak avcılıkla mücadele kapsamında kullanılmak üzere 12 araç kiralandı.
Van Haber Haberi
Van balığını korumak için 12 araç kiralandı

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Van Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, dünyada sadece Van Gölü'nün sodalı suyunda yaşayabilen ve üreme alanı olan akarsu ve dere yataklarına göç ederek yumurtalarını bırakan Van balığının 15 Nisan - 15 Temmuz tarihlerinde avlanması, bulundurulması, satışı ve naklinin yasak olduğunu hatırlattı. Görentaş, her yıl olduğu gibi bu yıl da Van balığı yasak avcılığı ile mücadele için 12 araç kiraladıklarını ve bu araçların 9 adedini İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki karakol komutanlıklarına, 1 adedini Muradiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve 2 adedini de il/ilçe tarım ve orman müdürlüklerine tahsis ettiklerini kaydetti. 

Jandarma birimlerine Van balığı av yasağında kullanılmak üzere boy çizmesi, led ışıklı el fenerleri, ağ kesici gibi malzemeler de verildiğini dile getiren Görentaş, Van balığı av yasağı dönemi boyunca koordinasyonun müdürlükleri ekipleri tarafından sağlandığı, jandarma ve emniyet birimlerinin yasak boyunca ihtiyaç duyduğu tüm malzemelerin kurumları tarafından karşılandığını kaydetti. İl ve ilçe müdürlükleri olarak av yasağı dönemi boyunca kolluk kuvvetleri ile birlikte 7/24 denetimler yaparak kaçak avcılığa göz açtırmadıklarını vurgulayan Görentaş "Van'ın ekonomisine büyük katkı sağlayan ve endemik bir tür olan Van balığını korumak ve gelecek nesillere devamlılığını sağlamak için kaçak avcılığa müsaade etmeyeceğiz” dedi.iha

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van, balığını, korumak, için, 12, araç, kiralandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı