301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 10:06
 
Van Büyükşehir Belediyesi sıcak çorba dağıtımına başladı
Van Büyükşehir Belediyesi, kentin 3 farklı noktasında sıcak çorba dağıtımına başladı.
Van Haber Haberi
Van Büyükşehir Belediyesi sıcak çorba dağıtımına başladı

Vansesi Haber Merkezi

 

Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanlığı’na bağlı aşevi tarafından haftanın 5 günü sıcak çorba hazırlanıyor. Havaların serinlemesi ve eğitim-öğretim sezonunun açılmasıyla birlikte aşevi aşçıları tarafından hazırlanan mercimek çorbaları sabahın erken saatlerinde YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve çarşı merkezinde ekmek ile birlikte vatandaşa ikram ediliyor. Genellikle öğrenciler, hasta yakınları, mülteciler ve işçilere dağıtılan çorbalar büyük ilgi görüyor.

 

Geçen yıl yaklaşık 1 milyon kişiye sıcak çorba dağıttıklarını belirten Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanı Erkan Akın, vatandaş odaklı hizmetlere devam edeceklerini söyledi.

 

Akın, “Çorba dağıtımı özellikle üniversite öğrencileri tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Kentimize şifa aramak için gelen hasta yakınları ve vatandaşlar için de büyük önem taşıyor. Aşevimizde hazırlanan çorbaların ikramı sabahın erken saatlerinde başlıyor. Bu çorbalar 3 noktada haftanın 5 günü dağıtılıyor. Geçen yıl ortalama 1 milyona yakın çorba dağıttık. Yaptığımız uygulama hem bizi hem de vatandaşımızı çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van, Büyükşehir, Belediyesi, sıcak, çorba, dağıtımına, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı