Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 13:51
 
VAN’DA BAYRAM OLA
Yazıma ilimizde herkesin yakından tanıdığı müstesna şahsiyetleri anarak başlamak istiyorum. Aramızda olmayanları Rahmet ve minnetle anıp, yaşayanların ise bayramını kutlayarak devam etmek istiyorum.
Köşe Yazıları Haberi
VAN’DA BAYRAM OLA

Yazıma ilimizde herkesin yakından tanıdığı müstesna şahsiyetleri anarak başlamak istiyorum. Aramızda olmayanları Rahmet ve minnetle anıp, yaşayanların ise bayramını kutlayarak devam etmek istiyorum.


Van ola bayram ola; Osman-ı Hotto, Dingo Faik, Hacı Dodo, Vali Cevdet Paşa, Ali Paşa, Şair Abbas, Faytoncu Sülo, Köroğlu, Kabadayı Faruk, Süslü Salo, Kahveci İbrahim, Z… Süphi, Hüsnü Bulca, Kerküklü Hoca, Avukat Tevfik, Gavur Ali, Kuaför Saniye Abla,  Agâh Bey, Kaplan Yapar, Yaşar Baydaş, Başkan Talay, Başkan Çuhaz, Simsar Ğero, Sinemacı Şefik, Gıcıbello, Aloş ile Gero, Berber Hidayet, Lastikçi İrfan, Taksici Salih, Terzi Şamil, Lokantacı Cenap, Nahırcı Elo, Fotör Mecit amca, Spor Müdürü Saffet Demiroğlu, Kebapçı Halil, Bakkal Vehbi, Milletvekili Arvas, milletvekili Kaçmaz, Selen Paşa, Müdür Ülger, Müdüre Hanım, Vecihe öğretmen, Sevim Ebe, Hediye Ebe, Dr. Dayim Dirican, Dr. Mungan, Dr. Süheyla, Diş Hekimi Yalım, Eczacı Bilgin, Kasap Ekin, Kasap Bekir, Kaptan İdris, Molla Ali, Hafız Remzi, Hafız Zübeyir Hoca, Pineci Rıfkı, Çırpaç Fikri ve Öküz Memet…


Bu isimlerin büyük çoğunluğu aramızda yoklar artık, belki bayramlarını kutlayamayacağız belki bize harçlık veremeyecekler, bize dua edemeyecekler ama Van'ın bu tanınmış insanlarına birer Fatiha gönderebiliriz! Hayatta olanlarına hayırlı bayramlar dileyebiliriz. Bu liste çok daha fazla uzayıp gidebilirdi ama sizleri çokta isimlere boğmak istemedim. Çünkü bu isimleri genç nesiller pek bilemediklerinden ötürü, fakat onlar da bir nebze olsa da duymuş oldular, bazı isimler kulaklarına küpe olabilir. Burada bazı isimleri orijinal halinde kullandım haklarını helal etsinler, böyle olmayınca tanınmaya bilecekleri içindir. Ölenlere Rabbim Rahmet eylesin, kalanlara sağlıklı, sıhhatli uzun ömürler ve hayırlı bayramlar dilerim.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: VAN’DA, BAYRAM, OLA,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı