301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:57
 
Van'da korkaklık dönemi bitmiştir
1993 yılıydı. Dönemin Van Valisi Mahmut Yılbaş'a bir mektup yazmıştım. Henüz liseyi yeni bitirmişim ve İnönü Üniversitesi Malatya MYO Elektrik Bölümünde eğitimimi sürdürüyordum.
Köşe Yazıları Haberi
Van'da korkaklık dönemi bitmiştir

1993 yılıydı. Dönemin Van Valisi Mahmut Yılbaş'a bir mektup yazmıştım. Henüz liseyi yeni bitirmişim ve İnönü Üniversitesi Malatya MYO Elektrik Bölümünde eğitimimi sürdürüyordum. Fakat bir kulağım sürekli Van'da, bir gözüm sürekli gazete sayfalarında Van'la, Vanspor'la  ilgili haberleri arıyorum. O zamana kadar hiç alışık olmadığımız şekilde Van'la ilgili yoğun bir enformasyon süreci yaşıyorduk.  İstisnasız her gün ulusal büyük gazetelerde mutlaka Van'la ilgi bir haber, başrolde ise Vali Mahmut Yılbaş...

 

Sanki daha önce böyle bir kent yoktu da yeni keşfedilmiş, yeni değeri anlaşılmış gibi bir yandan şaşırıyor, bir yandan gururlanıyorduk. Sonunda, Van'daki potansiyel bir Vali tarafından keşfedilmiş her yönüyle işlenmeye, tanıtılmaya ve daha neler yapabiliriz diye tırmalanmaya başlanmıştı. İşte bu heyecanla,üç sayfalık bir mektupla Yılbaş'a ulaşmayı başarmıştım.Genç bir üniversiteli gözüyle bu çabalarının ne denli benzersiz olduğunu kendisine aktarmış ve tabi Van'la ilgili kendi uçuk hayallerimi de yazmayı ihmal etmemiştim. Bir müddet sonra ben Malatya'da iken ev telefonundan Van Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü tarafından arandığımı ve Van'a geldiğimde mutlaka Van Valiliğine uğramam gerektiği söylenmişti. Arayan İkram Kali Ağabeyimizdi.

 

Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü ve köşe yazarı İkram Ağabeyimiz o zaman Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürüydü ve mektubum ilgisini çekmişti. Van'a döner dönmez direkt Valilikte soluğu aldım tabi. İkram Ağabey tüm samimiyetiyle kucaklamıştı beni.'Mektubunu okudum, gurur duydum seni Valimiz Mahmut Yılbaş'la tanıştıracağım dedi'… O gün Yılbaş'ın yoğun gündemi nedeniyle tanışamamıştık. Fakat temas sağlanmıştı bir kere. İkram ağabey o günden sonra tüm organizasyonlarda beni baş davetli olarak çağırıyor, bazen Valiliğin en önemli misafirlerinin ağırlanmasında, Van'ı anlatıp gezdirilmesinde diğer genç Vanlılar gibi  beni de özel olarak görevlendiriyordu.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van'da, korkaklık, dönemi, bitmiştir,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı