Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 18:25
 
Van Dernekleri Federasyonu'ndan Kocaeli'ne çıkarma
Merkezi İstanbul'da bulunan Van Dernekleri Federasyonu (VANFED) Başkanı Fevzi Donat ve yönetim kurulu üyeleri Kocaeli'nde faaliyet gösteren Vanlılar Derneği'ni ziyaret etti.
Van Haber Haberi
Van Dernekleri Federasyonu'ndan Kocaeli'ne çıkarma

Hacı Yılmaz

 

Van derneklerinin güç birliğiyle kurulan, dernekleri temsil eden en büyük çatı kuruluş olan, "Artık Vanlılar Gücünün Farkında ve Her şey Van için"  bilinciyle çalışmalarını yürüten İstanbul Van Dernekleri Federasyonu Başkanı Fevzi Donat, yönetim kurulu üyeleri İstanbul'da faaliyet gösteren  Van STK başkanları  ile birlikte Kocaeli Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ziyarette bulundu.

 

 

Kocaeli Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Garbi Gögercin ile güç birliği ortak projeler üzerine yararlı bir görüşme yaptıklarını belirten Fevzi Donat, " Ben değil,  biz olalım anlayışı ve Vanlılık ruhuyla güçlü bir Van Lobisi oluşturma çalışması yürütüyoruz.  Bu kapsamda Kocaeli Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ziyarette bulunduk. Kocaeli ilimizde kurulu olan derneğimizi aramızda görmek istedik. Kocaeli Van Derneği Başkanı değerli hemşehrimiz Garbi Gögercin ve yönetim kurulu üyeleri VANFED üye olma teklifimizi kabul ederek federasyonumuzla güç birliği yapma kararı aldılar. Bundan sonra VANFED ile birlikte aziz Vanlılar için ortak projeler yapacağız. Daha sık görüşeceğiz. Göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakalarından dolayı Sayın Garbi Gögercin  ve yönetim kurulu üyelerine, Kocaeli Van Bahçesaraylı İşadamlarımıza teşekkür eder şükranlarımı sunarım. Vanlılık ruhuyla bir araya geldikçe daha çok güçleneceğiz. Güçlendikçe ülkemiz, memleketimiz ve hemşehrilerimiz için yararlı hizmetler yapacağız" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı