Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 11:33
 
Van futbolunun acı günü
Eski Futbolcu Gözlemci ve Hakem Muhittin İncili (Şeşo) hayatını kaybetti.
Van Haber Haberi
Van futbolunun acı günü

Evren Doğruer

 

Van Belediye Başkanlığından emekli merhum Abdurrahman İncili'nin oğlu, Okan İncili’nin babası, Aydın, Şemsettin İncili’nin kardeşi, Mehmet ve Ali İncili’nin ağabeyleri Cumhuriyet Savcısı koruması, eski futbolculardan, hakem ve gözlemci,  spor camiasının sevilen isimlerinden Şeşo lakabıyla tanınan Muhittin İncili vefat etti.

 

Bir erkek 3 çocuk sahibi olan Muhittin İncili'nin  cenazesi bugün öğlen namazını müteakip  Şerefiye Camiinde kılınacak cenaze  namazı sonrası Seyrantepe mezarlığında  toprağa verilecek. Muhittin İncili’nin hayatını kaybetmesi spor  çevrelerinde büyük üzüntü yarattı.

 

Vansesine açıklama yapan Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Van Şubesi Başkanı Sacit Solmaz Muhittin İncili’yi kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Van futbolunda ayrı bir yeri olan, hakem, gözlemci, arkadaşımızla dün TFFHGD Genel Başkanı, eski milletvekilimiz  Abdurrahman Arıcı’nın katıldığı TFFHGD Van Şubesi Genel Kuruluna birilikteydik. Arkadaşlarımızla her zamanki gibi sohbet ederek şakalaştı. Birlikte yemek yiyip bazı ziyaretlerde bulunduk. Diyaliz hastası olan Muhittin İncili arkadaşımızın bu sabah hayatını kaybetmesi hepimizi derinden üzdü. Hakem, gözlemci ve futbol camiası farklı bir rengini kaybetti. Ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Allah rahmet etsin mekânı cennet olsun” dedi.

Taziye Yeri: Şerefiye Cami 

İletişim: Ali İncili 0530 4641642 

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı