301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 17:25
 
Van Gölü Canavarı bulunabilir mi?
Van Gölü Canavarı tartışmaları Türkiye'de ve dünyada devam ediyor. Uzun sürede devam edeceğe ve esrarını gizleyeceğe benziyor.
Köşe Yazıları Haberi
Van Gölü Canavarı bulunabilir mi?

Başlıktaki soruya Van Balığı ile ilgili son günlerde yapılan açıklamalar ışığında yanıt verebiliriz. Şöyle ki, Van Gölü'nde Van balığının dışında ikinci bir balık türünün 800 bin yıl sonra bilim insanları tarafından keşfedildiği açıklanabiliyorsa Van Gölü Canavarının da yıllar sonra keşfedilme ihtimali yüksektir.

 

Yurt içinden ve yurt dışından Van Gölü derinliklerinde 1990'lı yıllarda canavar araştırması yapan, belgeseller çeken televizyon ekiplerine, gazetecilere danışmanlık yapan Vanlı bir gazeteci olarak canavar şeklinde tanımlanan yaratığın varlığına şahsen inandığımı yıllar önce ifade ettim. Bugünde yaşadığına inanıyorum. Rahmetli Bülent Ecevit'in Van Gölü Canavarı şiirinde" inanmasa da çokbilmişler" dediği gibi.

 

Van Gölü Canavarı ile ilgili araştırma ve gelişmelerin yakın tanığı olarak yazı işleri müdürlüğünü yaptığım,  adını verdiğim, kişisel çaba ve emeklerimle uzun yıllar yayınladığımız Van Valiliği Kültür ve Sanat Dergisi Dünyada Van Dergisi'nin 1997 yılı 7. sayısının Van Gölü Canavarını kapak konusu yapmıştım.  Kuşe kağıda renkli basılan, her sayısı çok büyük ilgi gören dergimizin 25-28 sayfalarında  "Dünyada Merak Uyandıran Van Gölü Canavarı" başlığıyla bir makale kaleme almıştım.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı