Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 17:32
 
Van Gölü'nde çıkarılan cansız beden sayısı 26 oldu
Van Gölü’nde kaçak göçmenleri taşırken batan ve Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen tekneden 1 cansız bedenin daha çıkarılmasıyla hayatını kaybeden göçmenlerin sayısı 26’ya yükseldi.
Van Haber Haberi
Van Gölü'nde çıkarılan cansız beden sayısı 26 oldu

Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş için yapılan kayıp ihbarının ardından Medeni Akbaş, 28 Haziran günü saat 23.00 sıralarında Tuşba ilçesi Çitören Mahallesi yakınlarında bulunarak jandarma ekiplerine teslim edilmişti.

Medeni Akbaş'ın verdiği bilgiler doğrultusunda Sedat Akbaş ile yaklaşık 60 kaçak göçmenin bulunduğu değerlendirilen teknenin battığı bölgede arama çalışması başlatılmıştı. Van Jandarma Sualtı Timi, JAK Sualtı Timi, Deniz Kuvvetleri ROW Timi ve Sahil Güvenlik ROW Timi'nin katıldığı çalışmalarda Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen teknedeki cansız bedenler ROW cihazıyla çıkarılmaya devam ediliyor. Şimdiye kadar kaçak göçmenlere ait olduğu değerlendirilen 13 cansız beden su yüzeyinde bulunurken, 12 cansız beden ise tekneden çıkarılmıştı. Bugün devam eden çalışmalar sonucunda 1 cansız bedenin daha çıkarılmasıyla toplam ulaşılan cansız beden sayısı 26 oldu. Hava muhalefeti nedeniyle bugünkü çalışmalara ara verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van, Gölü'nde, çıkarılan, cansız, beden, sayısı, 26, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı