301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 15:51
 
Van’ın Keledoş yemeği Dünya birinciliği aldı
Pakistan’da düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamındaki yemek yarışmasına Van’ın yöresel ve tescilli yemeklerinden Keledoş ile katılan Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Sinan Pulat altın madalya aldı.
Van Haber Haberi
Van’ın Keledoş yemeği Dünya birinciliği aldı

Pakistan’da 14-17 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında yemek yarışmasına, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) takımında yer alan Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği (VANPAD) Başkanı Sinan Pulat, ana yemek kategorisinde Van’ın tescilli yöresel yemeği Keledoş ile katıldı. 4 gün süren ve 10 farklı ülke yemekleri yarışmasında Keledoş Ana Yemek Kategorisinde 1. seçilerek altın madalya kazandı. Yarışmanın ödülünü Türkiye adına yarışan Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Sinan Pulat’a Pakistan’ın Türkiye Büyük Elçisi takdim etti. 

Yarışma ile ilgili açıklama yapan Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği (VANPAD) Başkanı Sinan Pulat, “Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu olarak başlatmış olduğumuz 'Milli mutfak harekatında' geçen 8 maddeyi göz önünde bulundurarak mutfak kültürümüzü şekillendiriyoruz ve bu doğrultuda geleneklerimize bağlı kalarak yol kat etmek istiyoruz. Mutfak alanında bize ait değerlerimizi rehber edinip bu anlamda mesafe katetmeliyiz. Bildiğiniz üzere Kelodoş’ta bizim memleketin coğrafi işaretli yemeği ve bu yemeği de uluslararası arenada 10 farklı ülkenin katıldığı yarışmada temsil etmek bana nasip oldu. Ana yemek kategorisinde en yüksek puanı alarak altın madalya kazandım. Destek veren katkı sağlayan herkese sonsuz teşekkürler. Bize destek olunduğu zaman mutfak kültürümüzü tanıtmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.iha

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van’ın, Keledoş, yemeği, Dünya, birinciliği, aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı