301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 17:01
 
Van konulu kitaplar
Değerli okurlar merhaba. Bu günleri anlamanın ve yarınlara daha iyi hazırlanmanın yolunun kitap okumaktan geçtiğini hepimiz biliyoruz. Çünkü geçmişimizi ve kültürümüzü ancak kitaplardan öğrenebiliyoruz. Hele bu kitaplar yaşadığımız ilimiz ve bölgemiz ile ilgili olunca bunun hayatımıza katkısı bir başka oluyor. Kitaplarda adeta kendimizi buluyoruz ve bizden önce yaşamış hemşehrilerimizin hangi koşullarda yaşadıklarına tanıklık ediyoruz.
Köşe Yazıları Haberi
Van konulu kitaplar

Değerli okurlar merhaba.

 

Bu günleri anlamanın ve yarınlara daha iyi hazırlanmanın yolunun kitap okumaktan geçtiğini hepimiz biliyoruz. Çünkü geçmişimizi ve kültürümüzü ancak kitaplardan öğrenebiliyoruz. Hele bu kitaplar yaşadığımız ilimiz ve bölgemiz ile ilgili olunca bunun hayatımıza katkısı bir başka oluyor. Kitaplarda adeta kendimizi buluyoruz ve bizden önce yaşamış hemşehrilerimizin hangi koşullarda yaşadıklarına tanıklık ediyoruz.

 

 1915'de yakılıp yıkılan, işgale uğrayarak hafızasını yitiren Van ile ilgili okuyacağımız her bir kitabın bu günlerimizi daha anlamlı ve bilinçli yaşamamıza vesile olacağına inanıyorum. Kulaktan dolma bilgilerle dünleri değerlendirmenin ve bu günleri olumlu yaşamanın mümkün olmadığına inanıyorum.

 

 Van ile ilgili herhangi bir siyasi ya da meşrebi kaygıya kapılmadan yayınlanmış bulunan yerli ve yabancı tüm kitapları okuyucularla paylaşmaya çalışacağımı belirtmek istiyorum. Bu konuda onlarca kitabın olduğunu biliyorum. Yeni yayınlanacak kitapların da takipçisi olacağım. 

 

 Van'ımız binlerce yıldır insanların yaşadığı bir yerleşim yeridir. Milat öncesinden bu güne çok farklı etnisitelerden, dinlerden, mezheplerden, meşreplerden insanlar ilimizi yurt edinmişler. Bizler farkında olsak da olmasak da bu gün yaşadığımız hayatımıza değer katmışlar. Bunların izlerine tarihi ve turistik yapılarımızda, türkülerimizde, yemeklerimizde, yerel giysilerimizde, coğrafi isimlerimizde, hikâyelerimizde vb. olgularda rastlıyoruz.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van, konulu, kitaplar,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı