301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 14:25
 
VANLI İŞ ADAMLARI'NDAN VAN'A TEKSTİL YATIRIMI
İstanbul'da farklı sektörlerde ticaretle uğraşan ve tamamı Vanlı işadamlarından oluşan İstanbul-Van İşadamları Dostluk Grubu üyesi İshak Sevimli, Van'da 7 milyonluk tekstil fabrikasını hizmete açacaklarını belirterek, söz konusu fabrikada 500 kişinin istihdam edileceğini açıkladı.
Van Haber Haberi
VANLI İŞ ADAMLARI'NDAN VAN'A TEKSTİL YATIRIMI

Rıdvan Can

 

Gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Dostluk Grubun üyeleri arasında yer alan Vanlı İş Adamı İshak Sevimli, "Dostluk Grubu olarak yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında doğup büyüdüğümüz kendi toprağımız ve insanımıza faydalı olması için fabrika açıyoruz. Van'da bulunan tekstil kente hizmete açacağımız fabrikamızda 500 kişi istihdam edecek. Van'ın ekonomisine bir nebze de olsa katkı sunmak istiyoruz" dedi.

"Fabrika çift vardiya çalışacak"

Van'a yapılan yatırımla, Van'ın kalkınmasına katkıda bulunarak, işsizliği azaltarak, yeni iş imkânları sağlayacaklarını belirten, Sevimli, "7 milyon liralık yatırımla açacağımız fabrikada 500 kişiyi istihdam edileceğiz. Bu yatırımın hayata geçirilmesinde üyelerimizin yanında devletimizin teşvik noktasında ciddi katkıları oldu. Biz daha makineleri almadan hükümet arsayı teslim etmişti.  Çift vardiya çalışacak atölyeden İspanya, İtalya ve yanı başımızdaki İran'a tekstil ihracatı yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VANLI, İŞ, ADAMLARI'NDAN, VAN'A, TEKSTİL, YATIRIMI,
Haber Videosu
Yorumlar
bloklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı