301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 14:50
 
Vansesi Gazetesi Yazarı Şair Ümran Öztürk, okuyucularıyla buluştu
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Van Kitap Fuarına katılmak üzere memleketi Van’a gelen gazetemizin köşe yazarı Ümran Öztürk, Özalp Şehit Abdulhalık Aras Lisesi ve İpekyolu Doğa Kolejinde öğretmen ve öğrencilerle söyleyişide bir araya gelerek kitaplarını imzaladı.
Van Haber Haberi
Vansesi Gazetesi Yazarı Şair Ümran Öztürk, okuyucularıyla buluştu

Rıdvan Can

İmza ve söyleşilere katılmak üzere Van’a gelen yazarımız Ümran Öztürk, ilk olarak Özalp ilçesindeki Şehit Abdulhalık Araz Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle buluştu. İmza ve söyleyişiye Özalp Şehit Abdulhalık Araz Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Yurğun, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelerek, yazarlıkla ilgili bilgilerini paylaşan kitaplarını tanıtan Öztürk, yoğun ilgi gördü. Aslen Vanlı olan Ümran Öztürk, hedefinin çocukların duygularına dokunmak olduğunu söyledi. Öztürk, “Gözlemlerimle birlikte kitabın kokusunu, kitap okumanın lezzetini, hayallerini gerçeğe dönüştüren yazarların kitaplarını anlatacağım sizlere. Koşar adım standa gelen çocuğun coşkusunu paylaşacağım. Her dokunuşta can bulan kitapları, iki yürek arasında akan sevgiyi, ırmaklar tadında aktaracağım sizlere” dedi. 

“Fuar buluşma noktasıdır”

2. Van Kitap Fuarı’na katılacağını hatırlatan Öztürk, “Zira kitap fuarları; yazarlar, yayıncılar, basımcılar, okuyucular, kısacası kitap ekseni etrafında yaşayan herkesin buluşma noktasıdır. Bazı okurlar için kitapla ilk tanışmanın belki de ilk adımıdır bu fuarlar” ifadelerini kullandı.

Doğa Kolejinde düzenlenen söyleşi ve imza gününe katılan Öztürk, öğrencilerden büyük ilgi gördü. Öğrencilerin yönelttiği soruları tek tek yanıtlayan Ümran Öztürk, yazar olmak için çok okumanın, iyi gözlemci ve duyarlı olmak gerekliliğine dikkat çekti. 

“Okurlarım beni aşk ve hüznün yazarı olarak tanımlıyorlar”

Bir Yalnızlık Senfonisi, Aşk Beni Sobeledi ve bu yıl basılan kitabı Elveda Hüzün, Merhaba Aşk adlı kitaplarının içeriğini okurlarıyla paylayan Öztürk, “Okuma ve yazma aileden kazanılan bir yetenektir. Gürpınar ve Yüksekova’da babam memur olarak görev yaptığı zaman televizyon yoktu. Annem bize çeşitli kitaplar okur, babam ilçeden ayrıldığında dönüşünde bize hediye olarak kitap getirirdi. Bugün 86 yaşında olan annem öğrenciliğinden bugüne kadar her zaman günlük tutmuştur. Bu da benim yazar olmamı yakından etkilemiştir. Vansesi Gazetesinde 3 yıldır köşe yazarlığı ve muhabirlik yapıyorum. Yazmaktan keyif alıyorum. Ben yazılarımda insan sevgisine, doğa sevgisine, birlikte yaşamaya, her anlamda aşka ve sevgiye yer veriyorum. Yazılarımı ve şiirlerimi güzelliklerden, gerçeklerden esinlenerek yazıyorum. Okurlarım beni aşk ve hüznün yazarı olarak tanımlıyorlar. Bu da doğrudur. Ben her işte, her eylemde aşkın ve sevginin gerekliliğine inanıyorum. Çünkü aşk ve sevgi yaptığınızı işe, ürüne, emeğe nitelik katar, iz bırakır” şeklinde konuştu.  

Ablası Nuran Benli Öztürk’ün de kendisi gibi yazar ve şair olduğunu belirten Öztürk, “Ben hem anneyim, hem de yazar ve şairim. Yaklaşık 25 yıldır yazar ve şairlik yapıyorum. Türkiye’nin farklı kentlerindeki kitap fuarlarına, okullardaki söyleşilere ve imza günlerine katılıyorum. Memleketim Van’ı çok seviyorum. Vanlı olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Van üzerine şiirler, yazılar yazıyorum. Bunların bir kısmına kitaplarımda yer verdim. Birçok ünlü isimle röportajlar yaptım. Bunlarda Vansesi Gazetemizde yayımlandı. 3 gün boyunca 2. Van Kitap Fuarında değerli okuyucularımla birlikte olacağım. Kitaplarımı imzalayacağım. Yayın Evim Serencam ve Van Yazarlar Birliği stantlarında olacağım. Memleketim Van’da kültür ve edebiyata ilgi gösteren okurlarımla buluşmaktan mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 
Yazar Şair Öztürk’ün imza ve söyleşine Doğa Koleji Müdürü Ahmet Tanrıtanır, öğretmenler ve öğrenciler katılırken, gazetemizin yazarı Ümran Öztürk’e çiçek takdim edildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vansesi, Gazetesi, Yazarı, Şair, Ümran, Öztürk,, okuyucularıyla, buluştu, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı