Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 13:37
 
Vanspor’da yeni yönetim yeni umut…
Pazar günü yapılan olağanüstü genel kurul ile B.B.Vanspor’un yönetimi tamamen değişti ve Van için futbolda yepyeni bir dönem başladı. Şehrin ortak aklı sporda bir oldu, birlik oldu.
Vanspor Haberi
Vanspor’da yeni yönetim yeni umut…

Valilik, Belediye başta olmak üzere sanayici ve işadamları Van Büyükşehir Belediyespor için birleşti.  Bu ilin sporu için güzel bir gelişme Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sayın Murat Zorluoğlu Van Büyükşehir Belediyespor’un ekonomisi güçlü profesyonel anlamda iyi yönetilmesi konusunda iş adamlarından oluşan bir yönetimle Van Büyükşehir Belediyespor’u güçlü ellere bıraktı.

Evet, spor yazarı olarak 7 Ocak’ta tarihi bir ana şahit olduk. Yıllardır kendi yağında kavrulan Belediye haricinde kimselerden destek almayan Van Büyükşehir Belediyespor’a Vali ve Büyükşehir Belediye başkan vekili Murat Zorluoğlu öncülüğünde oluşan bu güçlü yönetim Van Büyükşehir Belediyespor’a ne katacak? Planlı programlı bir yol izlenecek mi? Kulübe maddi anlamda katkı sunacaklar mı? Hedef belirlendi mi? Yönetim transferde ve teknik heyet konusunda nasıl tercihler yapacak? Yönetimde görev alan iş adamları Van Büyükşehir Belediyespor’un kaç maçını izlediler? Futbol bilgisi anlamında ne kadar bilgi sahibiler? Eski yönetim tarafından devredilen 4 milyon TL borcu nasıl değerlendirecekler?  Buna benzer merak edilen birçok sorumuz olacak zamanla bunların cevabını alacağımızı umuyorum.

Gözler yeni yönetime çevrildi ligin ilk yarısını 24 puanla 12.sırada tamamlayan Van Büyükşehir Belediyespor’un ikinci devre fikstür avantajını ve puan sıralamasını göz önüne alırsak bana göre hem şampiyonluk hem play-Off şansının devam ettiğini açık ve net söyleyebilirim. İlk yarıyı değerlendirdiğimizde 17 haftalık istatistiğe baktığımızda kötü bir performansın olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Yeni yönetim umarım ligin ikinci devresi beklentileri karşılar. Çünkü ekonomisi ve lobisi güçlü bir yönetim var. Yönetimin her biri kendi alanında Van’ın ekonomisine katkı sunan iş adamları olarak neden bu yıl Van’a bir şampiyonluk yaşatmasın bunun için bir neden yok.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı