301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 17:58
 
VASKİ'de elektronik belge dönemi
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, hizmette daha hızlı ve etkin olunması için Elektronik Belge Yönetim Sistemini (EBYS) kullanmaya başladı.
Van Haber Haberi
VASKİ'de elektronik belge dönemi

VASKİ'den yapılan açıklamada, bu sistemle hem zamandan hem de kurumdaki kırtasiye harcamalarından büyük tasarruf edileceği belirtildi.

 

Açıklamada, "Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), kurumlardaki yazışmaların internet ortamında yapılmasına olanak sağlayan bir yenilik olarak biliniyor. Bununla birlikte hizmetlerde yazışmalar yüzünden yaşanan aksaklıklar da tamamen ortadan kaldırılacak. VASKİ, Van'da hizmetlere hız ve işlevsellik vermek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Yazışmalardan kaynaklı gecikmeleri tamamen ortadan kaldırmak, yaşanacak olası aksaklıkların önüne geçmek için kullanılacak EBYS ile hizmetlerde yeni bir dönem başladı. Bununla birlikte harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesi de planlanıyor. Yeni sistemle birlikte kurumdaki belge ve bilgi alışverişinin elektronik ortama aktarılmasını ve internet üzerinden bu bilgilerin anlık olarak yönetilmesini amaçlayan bir sistem uygulamaya başladı. Hem kurum içi hem de kurumlar arası yapılacak yazışmalarda zaman kaybının önüne geçilerek, hizmetlerin daha kısa zamanda yerine getirilmesi de hedefleniyor" denildi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı