Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 16:04
 
Voltaj Regülatörü Nedir?
Yaşam Haberi
Voltaj Regülatörü Nedir?

Voltaj regülatörü elektronik cihazlarınız için emniyet kemeri gibidir. Cihaz ayarlamaları dışında gerçekleşen ani gerilim düşmelerinde ve yükselmelerinde akım değerlerini sabit tutarak elektronik cihazınızın zarar görmesini engeller. İçerisindeki elektromekanik kapan sayesinde akım hareketliliklerinde kendi içinde elektriği keserek düzensizliği engeller.

 

Güvenİş Regülatör Çeşitleri

Güvenİş regülatör denilince akla gelen ilk isim olması ile bilinir. Kurumsal ve bireysel kullanım için regülatörü üreten firma, geniş ürün yelpazesi ile faz ve voltaj uyum sorunu yaşamadan kendinize uygun olan regülatörünüzü bulmanızı sağlıyor. Kullanım için yeterliliğe göre DVR ve SVR serisi ve alt modellerini seçebilirsiniz. Statik ve mikroişlemcili regülatör ile piyasanın en iyisi olmaya devam ediyor.

Statik ve mikroişlemcili regülatörler aşırı gerilim için kullanılmaz. Akım ayarlamasını çıkış fazına göre kendi ayarlamaktadır. Bu regülatörler akımın trafo yakınlığı nedeniyle yüksek veya trafo uzaklığı nedeni ile az gelmesi gibi durumlar da akımı lokal olarak ayarlar. Dalgalı akım gelmesi durumunda kullanılmaktadır. 

Güvenİş Voltaj Regülatörü Çeşitleri 

Güvenİş regülatörlerde olduğu gibi voltaj regülatörlerinde de kaliteye öncülük etmektedir. Kaliteli hizmeti ve geniş müşteri memnuniyet ağı ile Güvenİş her zaman müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor. Voltaj Regülatörsadece akımı değil gerilimi de düzenleyerek elektronik cihazları korumaktadır. Genellikle dalgalı şehir elektriklerinde kullanılan voltaj regülatörü üretim bandını müşteri ihtiyacına göre ayarlayan Güvenİş bu bakımdan çoklu yüksek kullanım için ayrı daha az kullanım için ayrı modeller sunmaktadır. 

Bu piyasada yıllardır liderliğini koruyarak rakiplerinin önüne geçen Güvenİş ürettiği cihazlara rakiplerinin aksine her türlü teknik desteği vermektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Regülatör kurulumu sırasında eğer otomatik bir regülatör almadıysanızayarlama ve kurulumunumutlaka bir uzman ile birlikte yapmalısınız. Çünkü manuel regülatörler dalgalı akımı kendisi seçememektedir ve sizin belirlediğiniz çıkış değeri üzerinden dalgalı akımı ayırt ederek sizlere sunmaktadır. Eğer uzman eşliğinde ayarlama yapmazsanız ve ayarlama esnasında bir hata yaparsanız elektronik cihazlarınızı korumak yerine onlara daha çok zarar verebilirsiniz. Bu durum düşük gelen bir akımı daha düşük şekilde veya yüksek gelen bir akımı daha yüksek şekilde almanıza sebep olabilir. Bu nedenle regülatörayarlaması ve kurulumu sırasında mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Voltaj, Regülatörü, Nedir?,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı