301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 12:12
 
YAVRU KARTALLAR GELİYOR
Yaz dönemine girilirken, Van Beşiktaş Futbol Okulu'nda yaş kategorisine göre 5 grupta 150 futbolcuya 3 antrenörle eğitim veriliyor.
Van Haber Haberi
YAVRU KARTALLAR GELİYOR

Rıdvan Can

 

Van Beşiktaş Futbol Okulu deneyimli Antrenörü Sinan Tosun, "Van Beşiktaş Futbol Okulu olarak çalışmalarımızı yaz-kış demeden aralıksız sürdürüyoruz. Hem sportif eğitim, hem de Beşiktaş'ın altyapısına futbolcu kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

 

Van Futbol Okulu çalışmalarını Antrenörler Sinan Tosun, kaleci antrenörü Gökhan Yıldız ve Fatih Tosun'un nezaretinde sürdürüyor. Cumartesi ve Pazar günleri Gelişim Halı Sahada yapılan çalışmalara 6 ile 15 yaş arası çocuklar katılıyor.

 

"YAVRU KARTALLAR BURADA YETİŞECEK"

'Geleceğin Yıldızlarını Yetiştiriyoruz' sloganıyla yola çıktıklarını belirten, Van Beşiktaş futbol okulu altyapı sorumlusu ve futbol okulu antrenörü Sinan Tosun, "Kış sezonunun bitmesiyle birlikte futbol okulumuzda yaz sezonunu açtık. Altyapıya çok büyük önem verip, ciddi anlamda yatırım yapıyoruz. Bünyemizde bulunan 3 deneyimli antrenörle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz Beşiktaş başta olmak üzere profesyonel lig takımlarına futbolcu yetiştirip, göndermektir. Van Beşiktaş futbol okulunda yetişen yetenekli sporcuların gelecekte ilk olarak Beşiktaş forması giymesini istiyoruz. Tüm çabamız Van'ın futbolda altyapısını oluşturmak. Van'da altyapıda bir marka olduk. İnşallah Türk futboluna yeni yetenekler kazandıracağız" şeklinde konuştu.

 

"İYİ ANTRENÖRLERLE ÇALIŞIYORUZ"

Van Beşiktaş Futbol Okulu hakkında bilgi veren ve Vanspor başta olmak üzere birçok profesyonel takımda forma giyen deneyimli Antrenör ve Van Beşiktaş Futbol Okulu Altyapı Genel Koordinatörü Sinan Tosun ise, "Okulumuzda şuanda 150'ye yakın futbolcu eğitim görüyor. Okulumuza çok fazla talep var. Hizmet ve antrenör kalitemiz çok yüksek. Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz. Antrenörlerimizin eğitimci olması, öğrencilerimiz için bir avantajdır. En iyi altyapı eğitimini vermek için gruplarda öğrenci sayılarımızı sınırlı tutuyoruz. Amacımız tüm futbolcularımıza spor yaptırmak, spor disiplini kazandırmak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve bunun yanında yetenekli olan futbolcuları Beşiktaş altyapısına kazandırmak. Yaz Futbol Okulumuz, Kış Futbol Okulu olarak ta yıl boyunca devam etti. Çocukların sokak aralarında ve mahallelerde kuralsız bir şekilde futbol oynamaktansa, deneyimli antrenörler eşliğinde spor yapmasını istiyoruz. Van Beşiktaş Futbol Okulu bir eğitim yuvasıdır. Tüm ailelerin çocuklarını okulumuza kayıt ettirmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"FUTBOLU SEVDİREREK ÖĞRETİYOR"

En iyi futbol eğitimini vermeye çalıştıklarını belirten kaleci Antrenörü Gökhan Yıldız, "Futbol Okulumuza kayıt yapan çocukları bilgisayar oyunlarından ve internetten uzaklaştırıyoruz. Boş zamanlarında fiziksel, sosyal ve bilinçsel olarak gelişmelerine olanak sağlıyoruz. Çocuklarımızla eğlenerek futbolun temel prensiplerini öğrenmelerini sağlıyoruz. Aileler çocuklarını kayıt ettirmeseler bile çalışmalarımıza misafir olarak gelip, yerinde izleyebilirler. Okulumuzda başarılı olanları ya da yeterli konuma gelenleri altyapımıza dahil ediyoruz. 'Çocuk eğlenmiyorsa öğrenmiyor' mantığı ile öğrencileri futbol okulunda eğlendirerek ve zevkli vakit geçirterek, futbolun temel tekniklerini kazandırıyoruz. Öğrencilerimizi sıkmadan eğlendirerek, çalıştırıyoruz" dedi.

PROJENİN AMACI

Geleceğin Kara Kartalı projesine yaşları 8-10 ve 11-13 arasında değişen çocuklar katılabiliyor. Ebeveynler bir çocuk için 59 saniyelik 10 video yükleyebiliyor. Videoların top kontrolü, top sürme, çalım, pas, şut ve en iyi yaptığını düşündüğü bir hareketten oluşması isteniyor. Videonun içeriği uygunsa en geç 1 gün içerisinde yüklenerek SMS ile bilgilendirme yapılıyor. Seçmeler Erzurum, Gaziantep, Samsun, Antalya, İzmir, Ankara ve İstanbul'da yapılacak. 22 Nisan'da bölge elemeleri gerçekleştirilecek. Beşiktaş JK'lı scout ve antrenörler Gökhan Keskin, Fikret Demirer, Yasin Sülün ve Serdar Topraktepe'den oluşan ekip gözetiminde illerde 1 günlük seçmeler düzenlenecek. Her bölgeden 5 çocuk olmak üzere toplam 35 çocuk seçilecek. Bu çocuklar İstanbul'da 4 günlük kampa alınacak, ardından Vodafone Park'taki final etkinliğine katılacaklar. Finalde Beşiktaş antrenörlerinin belirleyeceği en az 3 genç yetenek, Beşiktaş'ın altyapısına kazandırılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAVRU, KARTALLAR, GELİYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı