301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 15:42
 
YENİTÜRK: HERKESİ GÖREVE DAVET EDİYORUM
Başkan Servet Yenitürk, son haftalarda alınan kötü sonuçların ardından başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı. Vali Bilmez'e seslenen Yenitürk, "Sayın valimizin 'Her şey bitti, top mu kaldı' düşüncesinden çıkması gerekiyor. Van'ın en büyük sorunlarından biri spor ve Van Büyükşehir Belediyespor'dur" dedi.
Vanspor Haberi
YENİTÜRK: HERKESİ GÖREVE DAVET EDİYORUM

 

Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, Pazarspor mağlubiyeti sonrası kulüp başkanlığı görevini yürütemeyeceğini basın açıklamasıyla bildirdi. Başkan Yenitürk, "Tek başıma kaldım. Tek başıma buraya kadar getirebildim. Bu takıma gönülden bağlıyım diyenlere sesleniyorum. Gelsinler takıma sahip çıksınlar" dedi.

 

"Ciddi sıkıntılar yaşadık"

Kulübün başına davet üzerine geçtiğini söyleyen Yenitürk, görevde bulunduğu süre içinde ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "Valimiz Murat Zorluoğlu gittikten sonra tamamen yalnızlaştık. Yeni Valimiz Mehmet Emin Bilmez ile görüştüğümüzde amatör spor kulüpleri dışındaki kulüplere destek veremeyeceğini söyledi ve kapıları kapattı. Stadyum olmadığından dolayı kombine satışlarında ciddi sıkıntılar yaşadık. Çok az miktarda duyarlı işadamlarımız sayesinde 100 bin liralık bilet satışı yaptık. Kurum olarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin desteği oldu. Bunun dışında bir destek alamadık. Zaten Van Büyükşehir Belediyespor sahipsizdir, yanımızda kimse yer almadı. Sadece basın ve taraftarımız vardı. Ancak taraftarımızda her hafta bir futbolcumuza tepki gösteriyor. Haksız tepkiler futbolcuyu takımdan koparıyor. Bu şekilde hiçbir oyuncu burada oynamak istemez. Şu anda takımın yüzde 50'si ihtar çekerek takımdan ayrılmak istiyor. Bizde ciddi sıkıntılar yaşadık. Yediğimiz cezalar yetmediği gibi, bir de sporcuların taraftar ile sürtüşmesinden dolayı sorunlar yaşadık" ifadelerini kullandı.

 

"Borç 6-7 milyona tekabül ediyor"

Maddi anlamda sorunlar yaşadıklarını hatırlatan Yenitürk "Bundan sonra ekonomik anlamda takımı götürmek bizi zorluyor. Buradan artık takımı götüremeyeceğimizi açıklamak isteriz. Hiçbir işadamının cebinde nakit 4-5 milyon bulunmaz. İşyerlerimizi ipotek ettirdik, satmaya çalışsak satamayız. Hayatımda ilk defa bu ay işçilerimizin ödemelerini, sigortalarını aksattık. Bütün yük boynumuzda olduğu için kendi işimizi zora soktuk. Bundan dolayı bu kararı aldık. Futbolcularımızın tüm ödemelerini yaptık. Ancak maç başı alacakları duruyor. Bu 1 milyon 500 bin civarındadır. Eski borçları da içine kattığımızda bu borç 6-7 milyona tekabül ediyor. Bunun ödenmesi tamamen kulübe kalmıştı. Belediye ya da işadamlarından destek olmadığı için bunu ödeme durumumuz yok. Yönetimimizle olağanüstü kongre kararı alıyoruz. Bundan sonra takıma fayda sağlamak, para harcamak isteyenleri bekliyoruz. Herkes kongreye katılsın ve destek olsun. Bundan böyle takımın giderlerini karşılayamayacağız. Bu yüzden buradan sesleniyoruz. Gerekirse kongreye kadar takımın giderlerini karşılasınlar. Biz kongre günü yine takımı alacak yönetimin yanında olacağız" şeklinde konuştu.

 

"Sayın valim ben amatörlere destek veriyorum diyor"

Kulübün geleceğine değinen Yenitürk şunları söyledi: "Bu hafta takımımız deplasmana gidemezse hükmen yenik sayılacak ve 3 puan silinecek. Bu durumda takımın küme düşmemesi için bir çaba olması gerekiyor. Aynı şey tekrar ederse takımımız küme düşer. Van Büyükşehir Belediyespor'a yazıktır. Van Büyükşehir Belediyespor Van'ın önemli bir değeridir. Bu yüzden Van Büyükşehir Belediyespor'a sahip çıkılması çağrısı yapıyoruz. Biz bugüne kadar kendi paramızla buraya getirdik. Bundan sonra isteyenler çıkıp destek olsunlar. Kimse yoksa devletimizin sahip çıkması gerekiyor. Sayın valim ben amatörlere destek veriyorum diyor. Profesyonel takımlara sahip çıkılmazsa amatöre de bence destek verilmesin. Stadyum yapacağız diyorlar. Van Büyükşehir Belediyespor olmadıktan sonra stadyumu ne yapacağız? Van Büyükşehir Belediyespor olmasa stadyuma kilit vurulacak. Biz sürekli stadyum yapılsın dedik. Bu şekilde gelirimizi artıralım dedik. Ancak hiç kimse ilgilenmedi ve sahip çıkmadı."

 

"Taraftarımızı hiç mağdur etmedik"

Taraftara kırgın olduklarını belirten Yenitürk, "Başladığımız günden bugüne kadar taraftarımıza kendi cebimizden en az 200 bilet aldık. Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bir kere de siz destek olun. Ya da 200 bileti düşürelim dedik ancak kabul edilmedi. İmkanlarımız doğrultusunda taraftarlara bilet alamayacağımızı söyledik. Taraftarlar 10 lira desteği çok görerek destek olmak yerine aleyhte tezahürat yapıp takımın moralini bozmaları bizleri üzmüştür. Bugüne kadar tüm deplasmanlara kulüp olarak taraftarı biz götürdük. Aslan Bayram Bey bize zaman zaman otobüs desteğinde bulundu. Yeme içmeyi biz karşıladık ve taraftarımızı hiç mağdur etmedik. Ancak ne hikmetse Van'da ve taraftarımızda bu tahammülsüzlük oldu. Bu sadece bizde değil önceki yönetimde yaşandı" şeklinde konuştu.

 

"Bu defter burada kapanır"

Yenitürk son olarak şunları kaydetti; "Takıma herkes sahip çıkmalı. Bugünden itibaren siyasilerimizi göreve davet ediyoruz. Sayın valimizin 'Her şey bitti, top mu kaldı' düşüncesinden çıkması gerekiyor. Van'ın en büyük sorunlarından biri spor ve Van Büyükşehir Belediyespor'dur. Biz kendisini yine Van Büyükşehir Belediyespor'a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Geçici bir yönetim atanarak kongre tarihine kadar sahip çıkılmalı. Van Büyükşehir Belediyespor, küme düşerse Van'a yazık olur. Bu defter burada kapanır. Kongrede takıma sahip çıkacak işadamları olur. Biz kongrede her şeyi net bir şekilde açıklayacağız"

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİTÜRK:, HERKESİ, GÖREVE, DAVET, EDİYORUM,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı