İkram Kali Acıların başkenti: Beyrut
Yazı Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 17:05
 
Acıların başkenti: Beyrut
İkram Kali
ikramkali@hotmail.com
 
 

1970’li yıllardı. 

Ülkemizde her gün onlarca genç sağ-sol çatışmasında hayatını kaybediyordu. O yıllarda Lübnan’da iç savaş, kaos yaşanıyordu.  Trajik çatışma haberlerini gazetelerde okuyor, radyoda dinliyorduk.  

Ortaokul çağlarındaydık. TRT radyolarında "Dürzü milisler, Sağcı Hıristiyan Falanjist milisler, Solcu Müslümanlar… " diye başlayan haberleri dinlerken Lübnan’da olup bitenleri kavramaya çalışıyorduk. Fakat çözümü zor bilmece gibi gelen iç savaşı anlamakta gerçekten güçlük çekiyorduk.

Bombaların patladığı, oluk gibi kan akan Lübnan’da sahnede Dürzî Milisler,  Şii Amal Örgütü, Fetih Hareketi, Nebih Berri Örgütü, Ebu Nidal Örgütü, Hristiyan Falanjistler, Filistin Kurtuluş Örgütü, Hizbullah, Sol eğilimli gruplar, Marunî Falanjistler, Sağcı gruplar ve diğer örgütler vardı.    Bir dönem bazı yasa dışı silahlı terör örgütlerinin (Ermeni Terör Örgütü ASALA vd.) barınarak eğitim gördüğü Lübnan iç savaşında 230 binden fazla kişi hayatını kaybediyordu.

Etnik, siyasi, dini ve mezhepsel ayrılıkların çatıştığı, bölgesel ve küresel güçler desteklediği, farklı din, mezhep ve siyasi görüşleri karşı karşıya getiren bugün Suriye ve Libya’da yaşananların bir benzeri Lübnan İç Savaşı’nda yaşanıyordu.  Arka planda yine İsrail, ABD, Rusya, Fransa, İngiltere ve diğer bazı ülkeler bulunuyordu.   

Burada bir parantez açmak istiyorum. Destekledikleri gruplar veya doğrudan dâhil olarak Lübnan’da iç savaş çıkarmayı başaran küresel güçler ülkemizde de bazı örgütleri desteklemelerine, toplumu derinden yaralayan acı olayların yaşanmasına rağmen çok arzu ettikleri iç savaş senaryosunu hayata geçirmeyi başaramıyorlardı. 

Osmanlı hâkimiyetinde yaklaşık 400 yıl kalan Lübnan'ın çeşitli din ve mezheplerden oluşan halkı,1. Dünya Savaşı'ndan sonra girdiği Fransız mandasından 22 Kasım 1943'te kurtularak bağımsızlığına kavuştu ancak daha sonra çok ağır maddi hasara ve can kaybına yol açan, 15 yıl süren iç savaş yaşadı. Savaş 1991 yılında sona erdiğinde geride harabeye dönen Osmanlı dönemini mumla arayan Lübnan kalıyordu.

Lübnan’ın kaderi yıllar geçse de ne acıdır ki değişmiyordu. 

Dünyanın en eski şehirlerinden Beyrut’un can damarı olan limanda geçen hafta 154 kişinin hayatını kaybettiği, 5 binden fazla kişinin yaralandığı ve 100'den fazla kişinin kayıp olduğu, 300 bin kişinin evsiz kaldığı patlama yaşandı. Patlama kentin büyük bir bölümünü iç savaş yaşanmış gibi yerle bir ediyordu. 

 

Yetkililer patlamaya limanda 6 yıldır depolanan binlerce tonluk amonyum nitratın yol açtığını söylüyorlar. Beyrut Valisi Mervan Abbud da patlamanın yol açtığı zararın 10 ila 15 milyar doları aşabileceğini belirterek patlamayı  "Lübnan'ın modern çağda yaşadığı en büyük kriz ve felaket" olarak nitelendirdi.  

Bilançosu ağır, hasarı ve acısı büyük olan patlama Beyrut’ta yaşayanlara yıllar sonra yeni derin acılar yaşattı.   

Doğu Akdeniz kıyısında bir Arap ve Orta Doğu ülkesi olan Lübnan’da bugünkü hayatın nasıl olduğuna bakalım: 

Fransızların yıllarca sömürdüğü, yaşamın çoğulculuk üzerine kurulduğu Lübnan'da günümüzde 18'den fazla dinsel topluluk bulunuyor. 

Ülkedeki bu çoğulculuğun daha çok düşmanlık içeren ve hatta bazen çatışmacı bir nitelik taşıdığını belirten uzmanlar,  Lübnan'ın en önemli sorununun geleneksel aile bağlarının ve ilişkilerinin hâkimiyetinin hala sürmesi olduğunu kaydederek, tüm etnik gurupların Arapça olan ortak dili konuştuklarını belirtiyorlar.

Ülkenin şimdiki siyasi yapısı, iç savaşın sonuçlarına göre şekillendiği için, iç savaşın izleri ve etkisi halen Lübnan gündemindeki yerini koruyor. Lübnanlılar hala iç savaşın bugüne yansıyan siyasi, ekonomik ve sosyal etkileriyle mücadele ediyorlar.

Siyasi, ekonomik ve sosyal krizlerle boğuşan Lübnan'daki mezhepçilik faktörü her geçen gün daha fazla öne çıkarken, sıradan vatandaşın hayatını kolaylaştıracak altyapı hizmetleri konusunda bir ilerleme kaydedilmediği ifade ediliyor.

Bankalar, vatandaşın hesabından 100 dolar çekmesine izin vermezken, 6 milyar dolara yakın parayı yurt dışına kaçırdıkları ülke gündemini meşgul ediyor.

Parası ekim ayından bu yana yüzde 80’den fazla değer kaybeden, gıda fiyatlarının yüzde 60 zamlandığı, ekonomik kriz nedeniyle halkın açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu Lübnan, Beyrut’taki patlamayla her anlamda kıyameti yaşadı. Zor günlere geri dönüldü. 

Üretim ve sanayi olmayan ülkede ithalatın kalbi olarak görülen Beyrut Limanı artık yok. 

Lübnan’a sömürgeci edasıyla çıkarma yapan Fransızlar bir dizi talimat yayınlayarak şartlı yardım yapacağını açıkladı.

Eğlence yerleri ve silah ışıklarının aydınlatmasından dolayı “Uykusunda bile uyumayan şehir “ olarak adlandırılan, Akdeniz’in incisi, kültürlerin beşiği, Orta Doğu’nun en güzel kentlerinden biri olarak kabul edilen Beyrut’un acısını yürekten paylaşıyorum. 

 

Sonuç olarak…

Beyrut’ta yaşanan korkunç patlanmanın sebebi ne olursa olsun fitili bugün değil; yıllar önce iç savaş ortamında yakıldı. 

Çevremizde yaşanan iç savaşlardan, acı olaylardan ülkemizi yöneten yöneticiler ve siyasiler başta olmak üzere hepimiz payımıza düşen dersleri çıkarmamız gerekiyor.   

Beyrut denilince

02 Haziran 1982 İzmir Bornova’da 57. Topçu Er Eğitim Tugayı’nda askerlik görevime başladım. Dört aylık çavuş eğitimi sonrası seçilen 400 çavuş arasında izin kullanmadan,  birliklerin subay veya astsubay eksikliğini gidermek üzere Özel Çavuş eğitimi almak üzere Ankara Polatlı Topçu ve Füze Okulu’na gönderildik. Polatlı da subaylar tarafından Harbiye eğitim kalitesinde çoğunluğu dershanelerde olmak üzere dört ay teorik ve pratik eğitim aldık. Lüks sayılacak koşullarda kaldığımız Polatlı’da eğitimi tamamladıktan sonra bir kez daha dağıtıma tabi tutularak Gaziantep 5. Zırhlı Tugayı Topçu Tabur’una  Özel Çavuş rütbesiyle gönderildik. Farklı şehir ve birliklere dağıtım olan arkadaşlarımız arasında Gaziantep'in sürgün yeri olduğu konuşuluyordu. 

Gaziantep'e vardık. 

Türkiye’nin tüm yörelerinden gelen, bir kısmı sorunlu ama renkli askerlerin olduğu birlikte psikopat, suç işleyen, elini kolunu kesen, canı sıkıldığında birliği terk eden, cezaevinden firar eden,  askerlikten kaçan yaşlı genç  potansiyel suç unsuru olan askerler vardı. Askerliği sıkıntılı tamamlayacağımı anladım.  

Askerliğe geç katılanlardan Mardinli Hasan eğitim, nöbet dışında tutularak birlikte halka tatlı satmakla görevlendirilmişti. Birde tespih çeken, Müslüm Gürses dinleyen, kendisine özenle bakan, arada bir kolunu göğsünü jiletleyen madde bağımlısı Trakyalı Erkut vardı.   

Hasan, ailesi Mardin’de yaşayan 4 çocuklu, yaşı 30’a varan biriydi. Beyrut Limanı’nda çalışmaya gitmiş uzun yıllar memleketine dönmemişti. Askerlik çağı bu arada çok geçmiş kaçak sayılmıştı tabi. Bir gün memleketine dönme kararı almış.  Sınırdan geçerken güvenlik güçleri tarafından yakalanarak en yakın birlik olan Gaziantep’e gönderilmişti.   

Erkut bekâr yakışıklı, bitirim ama garibandı. Paralı olan kafa dengi arkadaşlarından geçinirdi.  

Askerde karnı doyduğu, yatacak yeri olduğu için tezkere alacağına dahi sevinmemişti. Tezkere aldığında sivil elbisesini subaylar almıştı.   

Hasan ise zeki ve sempatikti. 

Hasan ile Aykut arasında şakalaşmalar olurdu.  

Söz dalaşını ilgiyle izlerdim.  

Beyrut, Mardin, Trakya adını ne zaman duysam bu güzel insanları hatırlarım.  

Van Canavarı’ndan Van Gölü’nün sırlarına

Van Gölü Canavarı dünyanın ilgisini çektiği yıllardı. Yerli yabancı su altı ekipleri, televizyon ekipleri, dalgıçları, belgeselciler akın akın Van’a geliyorlardı. Van Valiliği Basın Ve Halkla İlişkiler Danışmanı olarak görev yapıyordum. Gelen ekiplere yardımcı oluyordum.  

Çıkan haberler üzerine Türkiye Sualtı Federasyonu Başkanı Harun Sevinç başkanlığında bir grup Van Gölü canavarını görüntülemek üzere 1995 yılında Van’a geldi. Ekipte Sualtı Belgesel Yönetmeni Tahsin Ceylan’da vardı. 

Misafirhane ve Özel İdare teknesi tahsis ettiğimiz ekibe Van Gölü’nde aramaları, süresince danışmanlık yapıyordum. İlk olarak Edremit’te göle dalan ekip, ikinci dalışını Gevaş kıyısında geçekleştirdi. Göl suyunun derinliklerinde canavar bulunmamıştı ama 14. yüzyıla ait iskele yapılmak üzere göle döküldüğü söylenen Selçuklu dönemi tarihi mezar taşları ilk defa görüntüleniyordu. Basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaşılan görüntülerin diaları Müze Müdürü Ersin Kavaklı^’ya teslim ediliyordu.

Önceki gün “ Van Gölü’nün sırları” belgeseli çekimleri gösteriminde sualtı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan ile 25 yıl sonra yeniden bir araya geldik.  

Vali Mehmet Emin Bilmez’in olduğu gösterim sonrası sohbette,“ Sayın Valim, Van Gölü Canavarı arayışı ile başlayan çalışmalar bugün Van Gölü sırlarının keşfini sağladı” dedim.  

Tahsin Bey’e belgeseli beğendiğimi ancak ısrarla Van Balığı ifadesinin kullanılmamasını garipsediğimi aktardım. Tahsin Bey “ Biz özellikle kullanmıyoruz!” Dedi. 

 
Etiketler: Acıların, başkenti:, Beyrut,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Eylül 2020
Magazin toplumu
13 Eylül 2020
Sağlık Bakanı Koca sözünün gereğini yapar mı?
06 Eylül 2020
Bizim İller...
03 Eylül 2020
Bilim insanından çığlık: Önümüzü göremiyoruz
30 Ağustos 2020
Vanspor'un kayıp kupaları nerde?
27 Ağustos 2020
AVM yapmak belediyenin görevimi?
23 Ağustos 2020
Koronavirüse düğün yapmaktan vazgeçin
20 Ağustos 2020
Erken oldu Lütfü abi
16 Ağustos 2020
Sevr’i çöplükten çıkarmaya çalışıyorlar
13 Ağustos 2020
VANSPOR'UN YENİ BAŞKANINA…
06 Ağustos 2020
Ölümler istatistiklere neden yansımıyor?
27 Temmuz 2020
Araç muayene sömürüsüne kim dur diyecek?
21 Temmuz 2020
Vansesi 83 yaşında
20 Temmuz 2020
Van Gölü’nde göçmen trajedisi yaşanıyor!
15 Temmuz 2020
Van’ın iktisadi hayatında yarım kalan girişim; Van Milli İktisat Bankası
29 Haziran 2020
Van dostu Yavuz Donat
25 Haziran 2020
Sahil yolu meselemiz!
22 Haziran 2020
Bak Hele Bak, Çak Hele Çak
18 Haziran 2020
Van Denizi suyunun sırları
15 Haziran 2020
Kısıtlamalar, yasaklar geri gelebilir
11 Haziran 2020
Konutta fırsatçılık
08 Haziran 2020
Peak’ın gurur veren başarısı
04 Haziran 2020
Van’ın asırlık hayali gerçekleşecek mi?
01 Haziran 2020
Hoş geldin normal hayat
28 Mayıs 2020
Koronavirüs günlerinde Ramazan Bayramı
18 Mayıs 2020
Yaşlılar sitem ediyor
14 Mayıs 2020
Koronayla gelen şöhret
11 Mayıs 2020
Normalleşme
09 Mayıs 2020
ANA
07 Mayıs 2020
Van balığını yem etmeyin!
04 Mayıs 2020
Hüzünlü günler
30 Nisan 2020
Van Balığı’na sahip çıkın
27 Nisan 2020
Farklı lezzette 6 çeşit Van peyniri geliyor
23 Nisan 2020
Tarihi günler, karmaşık duygular
23 Nisan 2020
Şehr-i Van’da Ramazan
20 Nisan 2020
Sağlık çalışanlarını üzmeyin, incitmeyin
18 Nisan 2020
Sağlık çalışanlarını üzmeyin, incitmeyin
16 Nisan 2020
Teşekkürler Van TSO
12 Nisan 2020
Amerika’dan mektup var
09 Nisan 2020
Neden evde kalmıyoruz?
06 Nisan 2020
Hazırlığı olan kazanacak
02 Nisan 2020
Yazıklar olsun
28 Mart 2020
Vanlı hayırseverlere ve iş adamlarına çağrı
26 Mart 2020
Ekmekle oynamayın adamı çarpar!
22 Mart 2020
Tarihi günler yaşıyoruz
19 Mart 2020
Van'da yaşanan salgın hastalıklar
15 Mart 2020
Van bunları konuşuyor
12 Mart 2020
Bize düşen görev
08 Mart 2020
Suriye'yi bırak Ermenistan'a bak
05 Mart 2020
Şair Selim Gülsoy tez konusu oldu
01 Mart 2020
Suriye göründüğü gibi değil
27 Şubat 2020
Van’ın sesini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği duydu
23 Şubat 2020
Değişmeyen fotoğraf
20 Şubat 2020
Bir korona virüsü riski eksikti
16 Şubat 2020
Memleketin kış halleri
13 Şubat 2020
Çığ felaketinde ölenler unutuldu mu?
09 Şubat 2020
Rüzgârın Oğulları
06 Şubat 2020
Acılarla yoğrulan memleketim
02 Şubat 2020
Sıfırdan kurulan Van nerde?
30 Ocak 2020
Belediyelerin kar-ne notu
26 Ocak 2020
Deprem felaketini yaşamak
23 Ocak 2020
Abdullah Yüce'nin kızından Vanlılara selam var
19 Ocak 2020
Rahşan Ecevit’in ardından
16 Ocak 2020
Yolsuzluk, hırsızlık sorunu
12 Ocak 2020
Kırk Değirmenler turizme kazandırılacak
09 Ocak 2020
Öğrenci kardeşlerimize neden sahip çıkmıyorsunuz?
05 Ocak 2020
Vakıf arsalarına okul neden yapılamıyor?
02 Ocak 2020
Görev Van milletvekillerinde
29 Aralık 2019
Tekel binası üniversiteye verilmeli
26 Aralık 2019
Tuşba yanlışı düzeltilmeli!
22 Aralık 2019
Van Vakfı seçiminden izlenimlerim
19 Aralık 2019
Van Vakfı seçiminde oylar kime gidecek?
15 Aralık 2019
Van Millet Parkı nasıl olmalı?
12 Aralık 2019
Bize yalan söylediler
08 Aralık 2019
Katil neden Van'a getirildi?
05 Aralık 2019
Rektör Şevli’den Van Vakfı’na uyarı!
01 Aralık 2019
TSYD Van Temsilciliği 25 Yaşında
28 Kasım 2019
CHP Van'da var, ama yok?
26 Kasım 2019
Van Vakfı'nda tansiyon yüksek
24 Kasım 2019
Zernabat suyu künklerine dokundum!
21 Kasım 2019
Van Vakfı'nda seçim heyecanı başladı
17 Kasım 2019
Bu kadar rehavet, duyarsızlık yeter artık
14 Kasım 2019
Külünüzün kıymetini bilin
10 Kasım 2019
Müziğin büyük ustası Vanlı Ziya Aydıntan ve hikâyesi
07 Kasım 2019
Vanlılardan Vali Bilmez'e çağrı: Milli Egemenlik Anıtı İstiyoruz
03 Kasım 2019
Tarıma Dayalı İhtisas OSB yanlış mı planlanıyor?
31 Ekim 2019
Mukatele
27 Ekim 2019
Kent Müzesi'ne niyet, Kent Kütüphanesi'ne kısmet
24 Ekim 2019
8 yıl geçti
20 Ekim 2019
Kütüphane sorunumuz ve havada kalan sözler
17 Ekim 2019
Kıbrıs'tan yansıyan tutarsızlık
13 Ekim 2019
Belediyelerin Kültür Politikası var mı?
10 Ekim 2019
Türkiye'yi doğru okuyamıyorlar
06 Ekim 2019
Gevaş ve Edremit ilçelerimizi yönetenlere öneriler
03 Ekim 2019
Müezzin ağlayarak Ermeni olduğunu söyledi!
29 Eylül 2019
Dil yarası
26 Eylül 2019
Van'ın İranlı turist gerçeği
22 Eylül 2019
Van'ın başarılı öykücüsü Şahin Akçap'a veda
19 Eylül 2019
Van'a ve Vanlı iş insanlarına yakışmıyor!
15 Eylül 2019
Anneleri dinleyin, anlayın!
12 Eylül 2019
Van'dan konut alanlar kazanıyor
08 Eylül 2019
Aramızdaki fark
05 Eylül 2019
Van müzeler kenti olabilir
01 Eylül 2019
Değişiyoruz!
29 Ağustos 2019
Atatürk'ün Vanlı arkadaşı kimdi?
25 Ağustos 2019
Vanlılar Vali Bilmez’den hizmet bekliyor!
22 Ağustos 2019
Sonuç dediğimiz gibi!
04 Ağustos 2019
Satılık okul ismi!
01 Ağustos 2019
Tek sorun taziye yemeği mi?
28 Temmuz 2019
Van'a Vanspor yakışır
25 Temmuz 2019
Van TSO'dan Ermenistan'a çıkarma!
21 Temmuz 2019
Van'ın güvenilir markası 82 yaşında
18 Temmuz 2019
Sarı ineği vermeyecektiniz
14 Temmuz 2019
15 Temmuz
11 Temmuz 2019
Toprakla buluştum
07 Temmuz 2019
Tartışma Yaratan Ziyaret
04 Temmuz 2019
Toplumsal Eğitim Seferberliği başlatılmalı
30 Haziran 2019
Yaşadığınız yeri tanıyın, gezin, görün
27 Haziran 2019
Utanç tablosu devam ediyor!
23 Haziran 2019
Türkiye İstanbul'dan mesaj verdi
20 Haziran 2019
Ermenistan Van arasında oyun içinde oyun!
18 Haziran 2019
Belediye Londra'dan arazöz ithal ediyor!
16 Haziran 2019
Yakın komşumuz 180 yaşında
13 Haziran 2019
Vanlı kararsızlar ne yapacak?
11 Haziran 2019
Fransız usulü
09 Haziran 2019
Gezgin Fest Van festivalini yasaklamak kime yarar?
02 Haziran 2019
Bayram güzeldir
30 Mayıs 2019
Görmedim duymadım bilmiyorum!
28 Mayıs 2019
Akköprü Deresi proje bekliyor
26 Mayıs 2019
Deprem enkazından çıkan başarı
23 Mayıs 2019
Futbolun birleştiren gücü
21 Mayıs 2019
Fatih Terim'in Van hayali
19 Mayıs 2019
Van'ın çay kültürü yerlerde!
16 Mayıs 2019
Van'a şampiyonluk yakışır
14 Mayıs 2019
Van Gölü Ekspresi ama Van'a gelmiyor!
12 Mayıs 2019
İstanbul Türkiye’dir
09 Mayıs 2019
Katilden kahraman yarattılar
05 Mayıs 2019
Futbolun sorunu, Van'ın ihtiyacı
02 Mayıs 2019
Su içmek bile siyasettir
28 Nisan 2019
Rektör Prof.Dr. Sayın Hamdullah Şevli'ye açık mektup
25 Nisan 2019
İstanbul Van Vakfı'ndan bir ilk
23 Nisan 2019
Hizmet yarışı başlasın
21 Nisan 2019
İnkar ederek, yalan söyleyerek kandıramazsınız!
18 Nisan 2019
Hayırlı olsun
16 Nisan 2019
Neden arayıp sormuyorsun?
14 Nisan 2019
Batı ülkeleri de Ermeniler de bizden iyi biliyorlar
11 Nisan 2019
Bu seçim unutulmaz
09 Nisan 2019
AK Parti kazandı, ama kaybetti
07 Nisan 2019
HDP kaybederek kazandı
04 Nisan 2019
Yalan mı söyleyelim!?
02 Nisan 2019
2 Nisan'ı hatırladım
01 Nisan 2019
Vanlılar sandıkta mesaj verdi
28 Mart 2019
Seçimlerde tarih yazan Vanlı kadın
26 Mart 2019
100. Yıl yok sayıldı!
24 Mart 2019
İskele'nin gizemi
21 Mart 2019
Absürt kutlama
17 Mart 2019
Nasıl bir belediyecilik!
14 Mart 2019
Komşumuzu tanımıyoruz!
12 Mart 2019
Meslek lisesi hani bunun atölyesi?
10 Mart 2019
Vanlılar isteyemez mi?
03 Mart 2019
Komünist başkan neden sevildi?
28 Şubat 2019
Belediye başkan adayları projelerini açıklasın
24 Şubat 2019
Van’da iyi şeyler olmuyor!
17 Şubat 2019
Ders almayız!
14 Şubat 2019
Unutmak mümkün mü?
10 Şubat 2019
Bölünmüş Türkiye istiyorlar
07 Şubat 2019
Kimin umurunda!
05 Şubat 2019
Başkan adaylarının dikkatine
03 Şubat 2019
Manifesto
31 Ocak 2019
Geri almanın zamanı geldi
27 Ocak 2019
Bir Vanlı Ailenin Hüzünlü Muhacirlik Öyküsü; “Zavallı Bir Kuşun Feryadı”
24 Ocak 2019
Seçim yarışı başlarken
22 Ocak 2019
Van'da hamam kültürü
20 Ocak 2019
Van YYÜ Konservatuarı nerden tanıyacak!
17 Ocak 2019
Eski Bakan Günay'dan Van'a övgüler
15 Ocak 2019
Kaybeden çekilsin
10 Ocak 2019
HDP Bedia Özgökçe Ertan'ı neden aday gösterdi?
08 Ocak 2019
Van üniversitesine muhteşem eser
06 Ocak 2019
Van Belediyesi ve Siyasette Onbirler Harekâtı
03 Ocak 2019
Biz yabancımıyız?
01 Ocak 2019
Van için devam
30 Aralık 2018
Vali Bilmez'in portresi
27 Aralık 2018
Dıgırlanmağın felsefesi
25 Aralık 2018
Tefeci mağdurları isyan ediyor
23 Aralık 2018
AK Parti de aday çekişmesi mi var?
20 Aralık 2018
ABD'nin terk ettiği coğrafyada PKK'ya silah bırakmak düşer
18 Aralık 2018
Komşumuz Ermenistan'da neler oluyor!
16 Aralık 2018
Van valileri ve görev süreleri!
13 Aralık 2018
HDP'de aday arayışları sürüyor
11 Aralık 2018
Yerel basına sahip çıkın!
09 Aralık 2018
Necdet Takva'nın adaylığının arka planı
06 Aralık 2018
AK Parti Necdet Takva ile kazanır mı?
04 Aralık 2018
Kitap Fuarı sizleri bekliyor
02 Aralık 2018
Avutulma, avunma sürecek mi?
29 Kasım 2018
Vali Zorluoğlu sürpriz yaptı
27 Kasım 2018
Van’da yaşamak isterdim!
25 Kasım 2018
Vanlıların unutulmayan dayanışmaları
20 Kasım 2018
Anne kafamda bit var!
18 Kasım 2018
Gözler Vali Zorluoğlu'nda
15 Kasım 2018
Van'ın eski kahvehanelerindeki medeniyet
13 Kasım 2018
HDP neden sessiz!
11 Kasım 2018
Nasıl bir belediye başkanı istiyoruz?
09 Kasım 2018
Atatürk’ün ölümü Van’ı nasıl etkiledi?
08 Kasım 2018
Van'ı yıkan depremlerin sosyolojisi
06 Kasım 2018
'Kayyum atarız' sözünün altı dolduruluyor!
04 Kasım 2018
İpekyolu Belediyesi vefa gösterdi
01 Kasım 2018
VASKİ'den yanıt geldi
30 Ekim 2018
Van hakkında bilmediklerimiz
28 Ekim 2018
Kurtuluştan kuruluşa
25 Ekim 2018
Van Gölü Canavarı bulunabilir mi?
23 Ekim 2018
Depremlerde acıyı da gördük, sevinci de
21 Ekim 2018
Kudüs’ü boşverin Arabistan’a bakın
18 Ekim 2018
Van Medeniyetler Müzesi
14 Ekim 2018
Yerel seçime doğru
11 Ekim 2018
Sığınmacılar, göçmenler, mülteciler ve basın
07 Ekim 2018
Büyükşehir Belediyesi ve VASKİ'ye çağrı...
04 Ekim 2018
Kayyumlar başarısızdır!
30 Eylül 2018
Van'ın ilk pastanesi Doğan Pasta Salonu ve Nuri Usta
27 Eylül 2018
Duyduk duymadık demeyin
23 Eylül 2018
Müzeler kenti olabiliriz
20 Eylül 2018
Nihayet bizimde bir mezarlığımız olacak
18 Eylül 2018
İskele Caddesi sakinleri ne istiyor?
16 Eylül 2018
Deli Emin Gevaş'ı neden fırçaladı?
13 Eylül 2018
Vatandaşı kazıklamak ahlaksızlıktır
09 Eylül 2018
Van'da güzel şeyler oluyor
06 Eylül 2018
Valilere devredilsin
04 Eylül 2018
Herkes kendine ağlıyor
02 Eylül 2018
AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tamam gibi
30 Ağustos 2018
Sivilleşme mi, bütünleşme mi, bölünme mi?
28 Ağustos 2018
Van Gölü ölüyor!
26 Ağustos 2018
Bayramlaşmaya gittim
16 Ağustos 2018
ABD Türkiye ile Papaz oldu
14 Ağustos 2018
Sizin söyleyecek bir sözünüz yok mu?
12 Ağustos 2018
İnsana yakışan güzel hareketler
09 Ağustos 2018
Duvardaki fotoğraf
07 Ağustos 2018
Akdamar Adası'nın bilinmeyen hikayesi
05 Ağustos 2018
Bu sorun herkesi ilgilendiriyor
02 Ağustos 2018
70 yıl önce Sebze Hali
31 Temmuz 2018
Futbol turizminde Van'ın adı neden yok?
29 Temmuz 2018
Yerli olsun
12 Temmuz 2018
Van'ın turizmi için "2019 Urartu Yılı" ilan edilmeli
10 Temmuz 2018
Tarih oldu
08 Temmuz 2018
İş adamlarımızın sosyal sorumluluğu yok mu?
05 Temmuz 2018
Huzur olunca her şey oluyor
03 Temmuz 2018
Vanlılar siyaseti bilmiyor!
01 Temmuz 2018
Her okula, her eve bir Van kedisi
28 Haziran 2018
Seçim sonuçları tartışılıyor
26 Haziran 2018
Van’ın seçim sonuçları fotoğrafı
25 Haziran 2018
Türkiye Yeni Sistemi Onayladı
21 Haziran 2018
Haydi sandığa
19 Haziran 2018
Yeter artık
17 Haziran 2018
Tren seferleri yeniden başlarken
12 Haziran 2018
Seçimin sonucunu kim belirleyecek?
10 Haziran 2018
Van seçime hazır
07 Haziran 2018
Rektör Battal'dan haklı tepki
05 Haziran 2018
Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Van Milletvekilleri
03 Haziran 2018
Van Valisi Cevdet Bey
31 Mayıs 2018
Bir ödülün hikayesi
29 Mayıs 2018
Müslümanlar neden geri kaldı?
27 Mayıs 2018
Olan Van'a oluyor!
24 Mayıs 2018
Ramazan topu
22 Mayıs 2018
Adaylar tamam, seçime devam
20 Mayıs 2018
Van tarihinden ticari bir kesit
17 Mayıs 2018
İnsanlığınız batsın
15 Mayıs 2018
Seçim ve yeni sistem
13 Mayıs 2018
Belediyelere çağrı
10 Mayıs 2018
Siyasi gücün kadar konuş!
08 Mayıs 2018
Onur duydum
06 Mayıs 2018
Koç Grubu Van'a Divan kuruyor
03 Mayıs 2018
Yerli aday istiyoruz!
01 Mayıs 2018
Milletvekilliği aday adaylığına rekor başvuru
29 Nisan 2018
Nisan ayı Van ayı
26 Nisan 2018
Neleri kurban etmedik ki…
24 Nisan 2018
Milletvekili adayı nasıl olmalı?
22 Nisan 2018
Yine yalan söyleyecekler!
19 Nisan 2018
Van Kent Müzesi Hayırlı Olsun
17 Nisan 2018
Kültür ve turizm kenti Van, üvey evlat mı?
15 Nisan 2018
Cahiliz!
12 Nisan 2018
Turizm destek ve ilgi bekliyor
10 Nisan 2018
Van'da AK Parti'de yeni dönem
08 Nisan 2018
Yalınız dolandırıcılar mı suçlu?
05 Nisan 2018
Seçim heyecanı
03 Nisan 2018
Ölü toprağı savruldu, 2 Nisan ruhu canlandı
01 Nisan 2018
Selam olsun Dünya Vanlılar Günü'ne
29 Mart 2018
İşgalden Kurtuluşa
27 Mart 2018
Van büyük bir felaket yaşadı
25 Mart 2018
Van düştü!
22 Mart 2018
Van'ın işgali öncesi Rus- Ermeni işbirliği
20 Mart 2018
Türkleri ve Kürtleri öldürün, köyleri yakın
18 Mart 2018
Ermeni Sorununu Kimler Yarattı?
15 Mart 2018
Kent kültürüne hizmet, tarihe saygı
13 Mart 2018
Ben hizmetin kalitesine bakarım
11 Mart 2018
Dersinize iyi çalışacaksınız!
08 Mart 2018
Eşrafı olmayan kent kaybeder
06 Mart 2018
Ferit Melen’e vefa ağlattı
04 Mart 2018
Şehitvan!
01 Mart 2018
Van'ın yeni televizyonu Kanal M iddialı geliyor
27 Şubat 2018
Disipline dayanacaklar mı?
25 Şubat 2018
Van rüzgarı esmeye başladı
22 Şubat 2018
1915’in Büyük Mağduru Vanlı Müslümanlar!
20 Şubat 2018
Irkçılığın alemi yok
18 Şubat 2018
Zeve Panorama Müzesi'ne mi kavuşuyor!
15 Şubat 2018
Gazetecilikte Karınca İzleri
13 Şubat 2018
Politikacı çıkmıyor?
11 Şubat 2018
Van kent kimliliğine kavuşuyor
08 Şubat 2018
Hayvancılıkta nereden nereye!
06 Şubat 2018
Van’dan asker alınmasın!
04 Şubat 2018
Cami israfı son bulmalı
01 Şubat 2018
Van’da güzel şeyler oluyor
30 Ocak 2018
Eğitim öğretimde Van'ın yeri değişecek mi?
28 Ocak 2018
Dünya Vanlılar Günü Nedir?
25 Ocak 2018
Van turizminde doğru rota!
23 Ocak 2018
Tarihi çağrı
21 Ocak 2018
Eski kışları geri istiyoruz
18 Ocak 2018
Tren gelir hoş gelir
16 Ocak 2018
Korumayacaksan sakın kazma!
14 Ocak 2018
Feyyaz'ın Doğu Görevi Başladı
11 Ocak 2018
Sizde kendi tarihinizi yazmalısınız
09 Ocak 2018
Bir Direniş Hikâyesi… Kırık Tebessüm
07 Ocak 2018
İran olaylarının Van'a yansımaları
04 Ocak 2018
Mağdurların isyanı
02 Ocak 2018
Neredeydiniz?
31 Aralık 2017
Önce huzur ve güvenlik
28 Aralık 2017
Ya çıkarsa
26 Aralık 2017
Körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz
24 Aralık 2017
İstanbul Van Vakfı da kolları sıvadı
21 Aralık 2017
AK Parti, Türkmenoğlu ile son şansını kullandı
19 Aralık 2017
Tramvay mı olsun Trambüs mü?
17 Aralık 2017
Van 100. Yıl Üniversitesi Van'ın 100. Yılına 100 Etkinlikle Damga Vuracak
14 Aralık 2017
Van 100. Yıl Üniversitesi 100. yıla damgasını vurması gerekir
12 Aralık 2017
Neden olmasın
10 Aralık 2017
Tarihi Sıhke Caddesi unutulmasın!
07 Aralık 2017
Van’da İpek böcekçiliği ve dokumacılığı neden olmasın?
05 Aralık 2017
Seyyahların gözüyle Van (2)
03 Aralık 2017
Seyyahların gözüyle Van (1)
30 Kasım 2017
Fenerbahçe Başkanı Yıldırım Vanlılara söz vermişti
28 Kasım 2017
Vali kentle bütünleşince olmazlar oluyor
26 Kasım 2017
Keşfedilmemiş Vanlı Şair; Selim Gülsoy
23 Kasım 2017
Ombudsmana şikayet edin, korkmayın
21 Kasım 2017
Mimari facia
19 Kasım 2017
Okullara ad verilmesi
16 Kasım 2017
Elimizden alınan TRT Van Radyosu'nu geri istiyoruz
14 Kasım 2017
Oyuna gelmeyin
12 Kasım 2017
Anıların dilinden itiraf
09 Kasım 2017
Sahipsiz bir kent ve Atatürk
07 Kasım 2017
Hastaneler profesyonellere teslim edilmeli
05 Kasım 2017
Gözler Ankara'da
02 Kasım 2017
Yemeklerimize sahip çıkalım
31 Ekim 2017
Cumhuriyeti geri istiyorum
29 Ekim 2017
Kırk yıl sonra Van için kitap yazdı
26 Ekim 2017
Zirvede olmak
22 Ekim 2017
Şimdi Van’ı konuşma zamanı
19 Ekim 2017
Vergiler terkin edildi!
17 Ekim 2017
Bizim ellerden bir dergi geldi geçti: Dünyada VAN
15 Ekim 2017
Sosyal belediyecilikte güzel şeyler oluyor
12 Ekim 2017
Boş laf, boş övünme
10 Ekim 2017
Karar bir daha gözden geçirilmeli
05 Ekim 2017
Van güvenilir bir markadır
03 Ekim 2017
Unutulan cenaze töreni!
01 Ekim 2017
Anadolu renkleri Van’da buluştu
28 Eylül 2017
Sembolik Vali nasıl olacak?
26 Eylül 2017
Peyami Hocam neden?
24 Eylül 2017
Maraş Caddesi'nin adı nereden geliyor?
21 Eylül 2017
HELAL OLSUN SANA NECMİ KADIOĞLU
19 Eylül 2017
Feribot demir mi attı?
17 Eylül 2017
Eğitim Öğretim Yılı Başlarken
14 Eylül 2017
Emperyalizme ABD'ye hizmet budur
12 Eylül 2017
Meral Akşener'in partisine Van'dan ilgi var mı?
10 Eylül 2017
Yol açın
07 Eylül 2017
Konuşalım mı?
05 Eylül 2017
Van’dan örnek uygulama
29 Ağustos 2017
Malazgirt’ten 30 Ağustos’a
27 Ağustos 2017
Ak Parti’de neler oluyor?
24 Ağustos 2017
Van'da Hamamönü hayali
10 Ağustos 2017
Vali Zorluoğlu’nu dinledik
08 Ağustos 2017
İzmir’in dağlarında çiçekler açar
06 Ağustos 2017
Van Kent Meydanı Nasıl Olmalı?
01 Ağustos 2017
Siyasette sarsıntılar
30 Temmuz 2017
Mahalleli olmak
27 Temmuz 2017
Vanlı olmak suç mu?
25 Temmuz 2017
Saklı cennet Dilkaya
23 Temmuz 2017
Halkın adamı bakan olunca
20 Temmuz 2017
Van'ın 80 yıllık hafızası
18 Temmuz 2017
Baba dostları
16 Temmuz 2017
Üç bin yıllık gelenek ilgi bekliyor
13 Temmuz 2017
15 Temmuz'un Van yansımaları
11 Temmuz 2017
Bakanları bekliyoruz
09 Temmuz 2017
Çağrı yanıt bekliyor
06 Temmuz 2017
Seferberlik zamanı
04 Temmuz 2017
Vali Murat Zorluoğlu'na açık mektup
02 Temmuz 2017
Bir ilçe kadar olamıyoruz
29 Haziran 2017
Van'ın renkleri
22 Haziran 2017
Valilikte değişim
20 Haziran 2017
Van'ın Kapalı Sebze Hali vardı
18 Haziran 2017
Tarihi Tekel binasında neler oluyor?
15 Haziran 2017
Kötüsün
13 Haziran 2017
Toplu iftarlar
11 Haziran 2017
Vicdanınız rahat mı?
08 Haziran 2017
Vali topa girdi
06 Haziran 2017
VAN GÖLÜ’NÜ KURTARAN KAHRAMAN OLUR
04 Haziran 2017
Yol yöntem
03 Haziran 2017
Şehr-i Van’da Ramazan
01 Haziran 2017
Beton
30 Mayıs 2017
İl ve ilçe yönetimleri değişiyor
28 Mayıs 2017
Ey sevdiğim sana bir şikayetim var
25 Mayıs 2017
Markan kadar konuş
23 Mayıs 2017
Vaner
21 Mayıs 2017
Tepkiliyiz, kırgınız, üzgünüz
18 Mayıs 2017
Van'ın miladı
16 Mayıs 2017
Kehriz suyunun çocuğu olmak
14 Mayıs 2017
Çözüm süreci gitti… "Bölge kentler, kilit kentler" geliyor?
11 Mayıs 2017
Ana
09 Mayıs 2017
Fark yaratmak
07 Mayıs 2017
Van göründü
04 Mayıs 2017
Dağların kardeşliği
02 Mayıs 2017
Van halkı bunu asla kabul etmez
30 Nisan 2017
Şen olasın Nisan ayı
27 Nisan 2017
Büyükşehir Belediyesi ne yapmalı, ne yapmamalı?
23 Nisan 2017
Van'da rakamlarla referandum
20 Nisan 2017
Türkiye bu anketi konuşuyor
18 Nisan 2017
İtirazım var
16 Nisan 2017
Türkiye kardeşlik mesajı verdi
13 Nisan 2017
Sonuç sevindirici
11 Nisan 2017
Akıllıların olduğu yerde deli olmak
09 Nisan 2017
Damak tadımız değişiyor mu?
06 Nisan 2017
Zalimlerin zulmü bitmiyor
04 Nisan 2017
Heyecanla bekliyoruz
02 Nisan 2017
Bend-i Mahi Bend Üstüne
30 Mart 2017
Van Yemeklerinden Sinerji Çıktı!
28 Mart 2017
Neler oluyor?
26 Mart 2017
İranlılar için ne yaptınız?
19 Mart 2017
Biz ne dedik?
16 Mart 2017
Van'ın ortak aklı ne dedi?
12 Mart 2017
Valilik, Belediye, Üniversite Van… Geliyor 2 Nisan
09 Mart 2017
Heyecan yok
07 Mart 2017
Yalan haber
05 Mart 2017
Van geleceğe kanat çırpıyor
02 Mart 2017
Devlet kimdir?
28 Şubat 2017
Nere gidisen yegen
26 Şubat 2017
Geri dönüş başladı
23 Şubat 2017
Gerçekten donuyordu
21 Şubat 2017
Cennet misali bir şehirdir
19 Şubat 2017
Gavur Mü'min
16 Şubat 2017
Toprağın gizemli bir gücü var
14 Şubat 2017
Dedi mi?
12 Şubat 2017
Kim yaparsa yapsın, hizmet yapsın
09 Şubat 2017
Van Vakfı seçime gidiyor
07 Şubat 2017
Yeni imar planları yapmak yetmiyor
05 Şubat 2017
Kalemini satmayan gazeteci
02 Şubat 2017
Tribünlere oynamayın
31 Ocak 2017
Sayın Van Valisi İbrahim Taşyapan’a açık mektup: Van'a Kıymayın
29 Ocak 2017
Halk oylamaya gidiyor
26 Ocak 2017
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
26 Ocak 2017
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
22 Ocak 2017
Yeniden umutlandım
19 Ocak 2017
Kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar
17 Ocak 2017
Size kim inanır?
15 Ocak 2017
Yakanıza yapışırız
12 Ocak 2017
Sana tavsiyem!
10 Ocak 2017
Memleket meselesi!
08 Ocak 2017
Haram olsun
05 Ocak 2017
Vanlılar 2017’den ne bekliyor
01 Ocak 2017
Tehdit sürüyor
29 Aralık 2016
Elveda 2016
27 Aralık 2016
Mütevekkil
25 Aralık 2016
Van'da zor çayı nedir?
20 Aralık 2016
Mithat Melen ile sohbet
18 Aralık 2016
Teröre boyun eğmeyeceğiz
15 Aralık 2016
Helal eyle Halep şehri
13 Aralık 2016
PKK kana doymuyor!
11 Aralık 2016
Yeni Oluşum Grubu Van Vakfı’na Güçlü Geliyor
08 Aralık 2016
Hiçbir şey bilmiyoruz
06 Aralık 2016
Değişim Grubu Van Vakfı’na İddialı Geliyor
04 Aralık 2016
Çocukları harcamayın
01 Aralık 2016
Van Vakfı'nda neler oluyor?
29 Kasım 2016
Van oturma gecelerine bekleriz
27 Kasım 2016
Muhafazakârlık
24 Kasım 2016
İnternet siteleri ne işe yarar?
22 Kasım 2016
Toplumun gücü
20 Kasım 2016
Vanlılar ne bekliyor?
17 Kasım 2016
Önce huzur sonra hizmet
15 Kasım 2016
Vanlılar TRT'den müjde bekliyor
13 Kasım 2016
ABD’yi kim yönetiyor?
10 Kasım 2016
Selam Olsun…
08 Kasım 2016
Van'da yeni umutlar, yeni heyecanlar
06 Kasım 2016
Van Barosu’nda neler oluyor?
03 Kasım 2016
Yerel gazetelerin kaderi
01 Kasım 2016
Başkanlık Sistemi Tartışmaları
30 Ekim 2016
TÜMSİAD Van için ne dedi?
27 Ekim 2016
İnternet erişimi kesilince
25 Ekim 2016
Dünyanın en büyük cinayeti, insanlığın yüzkarası Van’da
23 Ekim 2016
Bundan büyük acı olur mu?
20 Ekim 2016
Çevre yolunda son viraj dönülürken
18 Ekim 2016
Van’dan Musul’a tarihten bir kesit
16 Ekim 2016
Güzel şeyler de oluyor
13 Ekim 2016
Tarih Dersi
11 Ekim 2016
İçimizdeki saklı yürekler
09 Ekim 2016
Van Havaalanı’ndaki ayıpları kim giderecek?
06 Ekim 2016
Eğitimde yeni umutlar
04 Ekim 2016
Mayamızda toprak var
02 Ekim 2016
Van’da bilim insanı olmak
29 Eylül 2016
Van “imdat“ diyor
27 Eylül 2016
Bu aşk sana emanet
25 Eylül 2016
Vanlıların derdi başka!
20 Eylül 2016
Toplum hafızası unutmaz
18 Eylül 2016
Mimari çelişki
15 Eylül 2016
Bizim mahallenin acıları
08 Eylül 2016
İyi uykular Van!
06 Eylül 2016
Devlet ve nitelikli kadrolar olmadan olmaz!
04 Eylül 2016
Petrol mü Van Gölü mü?
01 Eylül 2016
'Van'dan elinizi çekin'
21 Ağustos 2016
İnsan hakları nerede?
18 Ağustos 2016
Öleceksek beraber ölelim
09 Ağustos 2016
15 Temmuz dersleri
07 Ağustos 2016
Türkiye kazandı, düşmanlar kaybetti
04 Ağustos 2016
Vebali olanlar bir adım öne çıksın
02 Ağustos 2016
Peygamber ocağının ışığını söndürmeyin
31 Temmuz 2016
Biz kazanacağız
28 Temmuz 2016
Ülkemize yakışmıyor
26 Temmuz 2016
Vanlı duruşu budur
24 Temmuz 2016
Adını doğru koyalım
21 Temmuz 2016
O halden bu hale
19 Temmuz 2016
Şimdi güçlenme zamanı
17 Temmuz 2016
Darbe tiyatrosu son buldu
14 Temmuz 2016
Van homojenleşti
12 Temmuz 2016
'Muradiye İl Olsun'
10 Temmuz 2016
Sokağın gücü
03 Temmuz 2016
Bayramdır
30 Haziran 2016
Mesajların anlamı!
28 Haziran 2016
Van Gölü için ne dediler, ne yaptılar?
23 Haziran 2016
Van’ın bitmeyen yanlışları
21 Haziran 2016
“Kürtlerin Anadolulaşma Süreci”
19 Haziran 2016
Gönüllü Göç Başlasın
17 Haziran 2016
Film gibi
14 Haziran 2016
Edremit Van'a bakar, baktıkça yürek yakar
12 Haziran 2016
Edremit Van’a bakar…
09 Haziran 2016
Tarihi sudan çıkarın
07 Haziran 2016
İslami STK'lar nerede?
05 Haziran 2016
Van’ın 100. Yılı fırsata dönüştürülmeli
02 Haziran 2016
Van soykırımcı Almanya'ya sessiz kalmamalı
31 Mayıs 2016
Gevaş’ta Deli Emin çok!
29 Mayıs 2016
120 Vanlı Çocuk YYÜ'de Anıtlaşacak
26 Mayıs 2016
Vanlılar sosyal medyada
24 Mayıs 2016
Başkanlık süreci fiilen başladı
22 Mayıs 2016
Van için 100.Yıla İki Kala
19 Mayıs 2016
Vanlılar neden Beşiktaş taraftarı olur?
15 Mayıs 2016
Engelsiz düşünce
12 Mayıs 2016
CHP Van’ı önemsiyor!
10 Mayıs 2016
Yerelde yaşıyorum, evrensel düşünüyorum
08 Mayıs 2016
Hristiyan kente Müslüman belediye başkanı!
05 Mayıs 2016
Türkiye ve İran'ın girişimci kadınları Van'da buluşacak
03 Mayıs 2016
Tatvan-Van demiryolu projesi neden başlamıyor?
01 Mayıs 2016
Atatürk’ün ölümü Van’ı nasıl etkiledi?
28 Nisan 2016
Büyükşehir kendi kalesine gol attı
26 Nisan 2016
Şiddet kaybettirir
24 Nisan 2016
Van üniversitesinde Vanlı rektör görmek istiyoruz
21 Nisan 2016
Van'ı herkes seviyor ama…
19 Nisan 2016
Ders veren kadın
17 Nisan 2016
Kent hafızası
14 Nisan 2016
Yakılan okullar değil
12 Nisan 2016
Rolünü oynadı ve gitti
10 Nisan 2016
Cevap bekleyen sorular
07 Nisan 2016
Dünyaca ünlü Van Kirazı’ndan haberiniz var mı?
05 Nisan 2016
Van’a gitmeyin!
03 Nisan 2016
Van TSO’da seçim rüzgarı
01 Nisan 2016
1915-1918 İşgalden Kurtuluşa Van
31 Mart 2016
Van’ın farkı
27 Mart 2016
Nazar değmesin
24 Mart 2016
Güçbirliğinden kuvvet doğar
22 Mart 2016
Terör Avrupa'yı vurdu
20 Mart 2016
Vanlıların kalbini kırdınız!
17 Mart 2016
İnsanlık yerlerde süründü
15 Mart 2016
Ankara olacak mısınız?
13 Mart 2016
Festival başlıyor
10 Mart 2016
Van'ın kent kimliğine saygı gösterin
08 Mart 2016
Bir kez daha söylüyorum, Van sizi affetmez!
06 Mart 2016
Van sizi affetmez
03 Mart 2016
Çözüm İran’da değil, Van’da
01 Mart 2016
Hendeğin diğer tarafı
28 Şubat 2016
Meselemiz Van kedisi… Van kedisi çoktur, Ankara kedisi yoktur
25 Şubat 2016
Hepsi bizim değerlerimizdir
23 Şubat 2016
Van Milletvekili yanlış yaptı
21 Şubat 2016
Devlet Van’ın farkına artık varmalı
18 Şubat 2016
Saldırıyı doğru okumak
16 Şubat 2016
Meslek odaları ne yapabilir?
14 Şubat 2016
Van'dan Vaniköy'e
11 Şubat 2016
Utanmadan ‘kapınızı açın’ diyorlar
09 Şubat 2016
Merak edenlere Van raporu
07 Şubat 2016
Çadırlarda doğan fuar
04 Şubat 2016
Saygı duyuyorum
02 Şubat 2016
Unutulmayan efsanenin trajik hikayesi
31 Ocak 2016
Vanlılık ruhu
28 Ocak 2016
Beynimden vurulmuşa döndüm
26 Ocak 2016
Van’ın başarısız karnesinin sorumlusu sizlersiniz
24 Ocak 2016
Cüzzamı yenen kadın
21 Ocak 2016
Van, Mustafa Koç’u unutmayacak
19 Ocak 2016
Yolum İran’a doğru
17 Ocak 2016
TRT Van Bölge Müdürlüğü kurulursa fena mı olur?
14 Ocak 2016
Yitik kentin susturulan sesi; TRT Van Radyosu
10 Ocak 2016
Asıl tehlike
07 Ocak 2016
Van, “özyönetim“, “ özerklik“ ile ilgili ne düşünüyor?
05 Ocak 2016
2016 sert başladı
03 Ocak 2016
Urmiye Gölü'nde çevre felaketi, Van'da kar yağışı
31 Aralık 2015
Tahran’da zor zamanda güçlü dostluk
29 Aralık 2015
İran Tahran izlenimleri
24 Aralık 2015
Van kahraman çocukları unutmuyor
22 Aralık 2015
Çare Van'ın değerlerine sahip çıkmakta
20 Aralık 2015
Ebedi dostlar ve düşmanlar yoktur
17 Aralık 2015
Hoş geldin hemşehrim
15 Aralık 2015
En önemli unsur insandır
13 Aralık 2015
Van'da farkındalığın olmadığını görüyorum
10 Aralık 2015
Türkiye’nin son hamlesi
08 Aralık 2015
Van’da film arası reklam!
06 Aralık 2015
Onları da unutmayalım
03 Aralık 2015
Sen Valisin
01 Aralık 2015
Rusya’ya karşı kişisel yaptırım kararı alsam ne yapabilirim?
29 Kasım 2015
'Türkiye toplumu Türk'ü ile Kürt'ü ile bunu hak etmiyor'
26 Kasım 2015
Eleştiriye evet, Potin uşaklığına hayır
24 Kasım 2015
Bakanlık vermeyecektiyseniz neden Van’dan aday gösterdiniz?
22 Kasım 2015
Kaydını yap, yoksa sen bilirsin!'
19 Kasım 2015
‘Terörist devlet’
17 Kasım 2015
Büyükşehir Yasası değişiyor!
15 Kasım 2015
Terörü Paris'e taşıyan kimlerdir?
12 Kasım 2015
Bilmece bulmaca
10 Kasım 2015
Paşam biz Van muhaciriyiz
08 Kasım 2015
Van düştüğü yerden kalkacak
05 Kasım 2015
Van’a dair bir hayalim var
03 Kasım 2015
Van seçmeni ne istiyor?
01 Kasım 2015
Seçmen ters köşe yaptı
29 Ekim 2015
Van renklerini kaybediyor
27 Ekim 2015
Seçim sürecinde Van’da son durum
25 Ekim 2015
Büyükşehir Belediyesi yanlışı giderebilir
22 Ekim 2015
Van depremini anarken
19 Ekim 2015
Vanlılar Başbakan Davutoğlu’ndan ne bekliyor?
18 Ekim 2015
Van Doğu'nun Paris'i olacaktı!
15 Ekim 2015
Olacak O kadar...
13 Ekim 2015
Teröre karşı Fransa örneği
11 Ekim 2015
Türkiye terör ülkesi haline getiriliyor!
08 Ekim 2015
Nobel başarısıyla gençlere örnek oldu
06 Ekim 2015
Burası Dingo’nun ahırı mı?
04 Ekim 2015
Vanlı Türkler, Kürtler neden üzülüyor?
01 Ekim 2015
Van'ın gözü, kulağı Beşir Atalay'da
29 Eylül 2015
Van’ı kış korkusu sardı!
27 Eylül 2015
Mekke’de neler oluyor?
22 Eylül 2015
Çarşı çocuğu!
20 Eylül 2015
Seçim yarışı başladı
17 Eylül 2015
Van'ın bir asırlık hayali gerçekleşir mi?
15 Eylül 2015
Milletvekili liste heyecanında son durum!
13 Eylül 2015
Elde var acı, gözyaşı ve hüzün
10 Eylül 2015
Ateşe su dökmek istiyorsanız…
08 Eylül 2015
Birileri ısrarla iç savaş istiyor
06 Eylül 2015
AK Parti'de gözler 18 Eylül de
03 Eylül 2015
Başka çareleri yoktu!
01 Eylül 2015
Van Tavası Zamanı
30 Ağustos 2015
Nefret suçu işliyorlar
27 Ağustos 2015
Yoğurtçu Hamit Selen'i bilir misin?
25 Ağustos 2015
Pardon diyerek devlet yönetilir mi?
23 Ağustos 2015
Helal olsun sana Topuklu Efe
20 Ağustos 2015
Oyunu Türk Kürt kardeşliği bozar
18 Ağustos 2015
Erken genel seçimde Van'da sonuç değişir mi?
16 Ağustos 2015
Vanlıların dedesi Afrikalı çıktı!
13 Ağustos 2015
Bak hele bak
11 Ağustos 2015
İranlı gelmezse!
09 Ağustos 2015
Demirtaş geç mi kaldı?
06 Ağustos 2015
Gözler Demirtaş'ın Van mitinginde
04 Ağustos 2015
İki fotoğraf bir acı
02 Ağustos 2015
Amaç sevk ve idare etmek
30 Temmuz 2015
Bayrak dikmek, listeye girmek Van’ı kurtarır mı?
28 Temmuz 2015
İç savaş çıkarılmak isteniyor
26 Temmuz 2015
Çatışmazlık hali maalesef sona ermiştir
23 Temmuz 2015
Tehlikelidir
22 Temmuz 2015
Suruç saldırısı kime yarar?
14 Temmuz 2015
İran Van’ı uçuracak!
12 Temmuz 2015
Turizm anlayışı otele kapandı
09 Temmuz 2015
Çok etkilendim, utandım
08 Temmuz 2015
Bizim üniversite o listede yine yok!
05 Temmuz 2015
Başbakan Davutoğlu Van’a neden geliyor?
02 Temmuz 2015
Vansesi 67 yaşında
30 Haziran 2015
Yeni vekilin üslubu
28 Haziran 2015
Van’dan Rize’ye Kalkan Vanlılar
25 Haziran 2015
Vali Taşyapan'ın dikkatine
23 Haziran 2015
Tandır evi yaparak şehirleşme olur mu?
21 Haziran 2015
Demokrasiyle gelişen şehir
18 Haziran 2015
Demirel’i güldüren Pişik ile Canavan
16 Haziran 2015
Eleştiri de övgü de artık HDP’lilere yönelecek
14 Haziran 2015
Engelliler demokratik haklarını kullanamadı
11 Haziran 2015
Sakıp Ağa'nın Vanlılara tavsiyesi
09 Haziran 2015
Van'da sandık ne diyor?
08 Haziran 2015
Türkiye Barışa Şans Verdi
04 Haziran 2015
Son görev, son söz seçmenin
02 Haziran 2015
Futbol diliyle liderlerin siyasi performansı
31 Mayıs 2015
Van’da 100 bin seçmen oy kullanmıyor
28 Mayıs 2015
Gözler Başbakan Davutoğlu’nda
24 Mayıs 2015
Bomba atılmasından daha tehlikeli!
21 Mayıs 2015
Erkeksen dereye gidelim!
20 Mayıs 2015
8 Haziran sabahı herkes umutlu uyanacak
14 Mayıs 2015
Erdoğan çok sert konuştu
12 Mayıs 2015
18 Mayıs Van'ın işgalinin 100. yılıdır
11 Mayıs 2015
Neden yok?
09 Mayıs 2015
Bir tek kendisine ilaç yapamadı
08 Mayıs 2015
Van'ı sevenler heyecanlandı
06 Mayıs 2015
Hıdrellez, yine geldi bahar yaz
04 Mayıs 2015
Seçim gerginliği kime yarar?
01 Mayıs 2015
Müslüman mahallesinde salyangoz satmak!
29 Nisan 2015
Seçim havası akort tutmadı
24 Nisan 2015
Bizim yasımızı kim tutacak
22 Nisan 2015
Milletvekili Dağılımı Nasıl Hesaplanır?
20 Nisan 2015
Gerginliğe prim verilmemeli
20 Nisan 2015
Gerginliğe prim verilmemeli
17 Nisan 2015
Huso huso
15 Nisan 2015
Bunların IŞİD’ten ne farkları var
13 Nisan 2015
Demokrasi şenliği başladı
10 Nisan 2015
Listelere neden tepki gösteriliyor?
08 Nisan 2015
Partilerin Van listesi ne anlama geliyor?
06 Nisan 2015
Kentsel dönüşüm önergesinin arka planı
03 Nisan 2015
Vali unutursa diğerleri ne yapar?
01 Nisan 2015
Van’ı 2 Nisan 1918’de kim kurtardı?
30 Mart 2015
Belediyeler maalesef başarısız
27 Mart 2015
Acı gerçek budur
25 Mart 2015
Tek parti dönemi bitiyor mu?
23 Mart 2015
Sıra dışı bir gün
20 Mart 2015
Milletvekili olmak isteyenlerin dikkatine
18 Mart 2015
Çanakkale Destanı 100 Yaşında
16 Mart 2015
Toplumsal Duyarlılığa Evet, Linç Girişimine Hayır
12 Mart 2015
CHP Ak Parti’ye Van’da gol attı
11 Mart 2015
O seçimi bırakın, bu seçime bakın
09 Mart 2015
Van’da liste başı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz mı?
06 Mart 2015
Venezuelalı Nogales Bey, o Van’ı anlatıyor
04 Mart 2015
Vali İbrahim Taşyapan göreve başlıyor?
02 Mart 2015
Yaşar Kemal Van’a gelecekti!
26 Şubat 2015
Altı çizilecek ifadeler
25 Şubat 2015
Siyasete cesaret verin
20 Şubat 2015
Olan Van’a oluyor
18 Şubat 2015
Korkuları var
16 Şubat 2015
Seçim Yarışı Erken Başladı
13 Şubat 2015
Kentsel dönüşüm de kira yardımı unutulmamalı
12 Şubat 2015
Siyaset ve hizmet anlayışı bu mu?
11 Şubat 2015
Siyaset ve hizmet anlayışı bu mu?
09 Şubat 2015
Hakan Fidan Van’dan aday olur mu?
06 Şubat 2015
Kürt siyasetinde yükselen sesler
02 Şubat 2015
Fırdöndü bir değişkenlik, omurgasızlık ürkütüyor beni
30 Ocak 2015
Hayvanlara yapılan insanlık
28 Ocak 2015
Van’da neler oluyor farkında mısınız?
26 Ocak 2015
Van’ın 2023 Vizyonu Hızlı Tren’den Geçer
23 Ocak 2015
Bizim kışlarımız
21 Ocak 2015
Van Büyükşehir Belediyesi neden böyle yapıyor?
19 Ocak 2015
Ekonomide yeni adımlar, yeni sözler
16 Ocak 2015
Siz Uyumaya ve uyutmaya -devam edin
14 Ocak 2015
HDP Van’da sürpriz yapabilir
12 Ocak 2015
“Çalıyor ama çalışıyor“
09 Ocak 2015
Necdet Takva töhmeti kaldırmalı
07 Ocak 2015
Van’ın İstanbul Ekonomi Zirvesi!
05 Ocak 2015
Demirtaş ve Kamalak Van’da ne dedi?
02 Ocak 2015
CHP iktidara gelmeyi çok bekler
31 Aralık 2014
Kâbus gibi bir yıldı 2014
29 Aralık 2014
Van’da kızlar neden kayboluyor?
26 Aralık 2014
120 Vanlı Kahraman Çocukları kim anacak?
24 Aralık 2014
Van Fenerbahçe fırsatını iyi değerlendirmelidir
22 Aralık 2014
Fenerbahçe'de bir Vanlı olunca
19 Aralık 2014
YYÜ'den alkışlanacak başarı
17 Aralık 2014
''Çarşı vicdandır, yargılanamaz''
15 Aralık 2014
Adıyaman diyince Van anladım
12 Aralık 2014
Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin ismi değiştirilsin mi?
10 Aralık 2014
Büyükşehir Belediyespor’u ateşe atılar
08 Aralık 2014
“Başbakan Ahmet millet sana emanet!”
05 Aralık 2014
Van’da yaşayanlar insan değil mi?
03 Aralık 2014
Bana göre iki PKK var…
01 Aralık 2014
Vanlılardan kim özür dileyecek?
28 Kasım 2014
Tuşba’nın kimliğine yakışmayan logo
26 Kasım 2014
Amatör spor gerçeği
24 Kasım 2014
Öğretmenler neyi, nasıl kutlayacak?
21 Kasım 2014
Neden ruhsat verilmiyor?
19 Kasım 2014
Komşuluk böyle bir şeydir
17 Kasım 2014
Böyle barış süreci olmaz
14 Kasım 2014
Savaş başladı
12 Kasım 2014
Sevmek zorunda değilsin
10 Kasım 2014
Mahçupyan mahçup etti?
07 Kasım 2014
Nambır Van Kahvaltı Salonu
05 Kasım 2014
“Devlet nerede?”
03 Kasım 2014
Sefil Toplum Örgütleri
31 Ekim 2014
Ermenekli teyzenin çabası
29 Ekim 2014
Ya Cumhuriyet olmasaydı?
27 Ekim 2014
Türkiye- İran-Van Yakınlaşması Hoy Yolundan Geçer
23 Ekim 2014
Unutmadık
22 Ekim 2014
Herkesin gündemi kendine
20 Ekim 2014
“Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir“
17 Ekim 2014
Van Gölü'ne kıymayın
15 Ekim 2014
Tehlikenin farkında değiliz
13 Ekim 2014
TSO Başkanı Necdet Takva ittifak içinde değil!
11 Ekim 2014
Vanlı kadınlar diyor ki…
10 Ekim 2014
‘Türkiye'den bir Suriye yaratmak isteyenler var’
08 Ekim 2014
Van hakkında bunları biliyor musunuz?
02 Ekim 2014
IŞİD’e hangi ülkelerden militan katılıyor?
01 Ekim 2014
Vali Doğan’dan gündem yaratan sesleniş
29 Eylül 2014
Hemşehrilik hukuku ve bilinci
26 Eylül 2014
Van Gölü Film Festivali 3 Yaşında
24 Eylül 2014
Van’ın unutulan değeri
22 Eylül 2014
Çözüm Türkiye’de
19 Eylül 2014
Van'ın ortak yaşam kültüründe Yahudi Moşe örneği
17 Eylül 2014
Ekonomi Konseyi görmedi!
15 Eylül 2014
İranlı turistler Van’a can veriyor
12 Eylül 2014
Remzi Kartal Van’a gelirse…
10 Eylül 2014
Yalım Erez’e yapılan vefasızlık
08 Eylül 2014
Van’a karşı kutsal ittifak
05 Eylül 2014
Van’ın sosyal psikolojisi iyi değil
03 Eylül 2014
Kadınlar ve çocuklar yanarak ölüyor
01 Eylül 2014
AKP’de Van’a yer yok
29 Ağustos 2014
Erdoğan kollarını neden bağladı?
27 Ağustos 2014
Beyler geç kaldınız!
25 Ağustos 2014
Saadet Partisi’ni kutuluyorum
22 Ağustos 2014
Çözüm süreci çözülüyor mu?
20 Ağustos 2014
Gevaş’ta Tarihi Katleden Zihniyet, Edremit'te Doğayı Katlediyor!
18 Ağustos 2014
Vali Aydın Nezih Doğan neden müdahale etmiyor?
15 Ağustos 2014
Tanju Çolak Van’da şov yaptı
14 Ağustos 2014
Kocaeli-Van Dostluğu’na kıymayın
13 Ağustos 2014
Van köyden şehre mi dönüyor?
11 Ağustos 2014
Van seçmeni mesaj verdi
08 Ağustos 2014
Söz sandığın
06 Ağustos 2014
Demirtaş’tan Van’ı rahatlatan konuşma
04 Ağustos 2014
Meslek odaları ne işe yarar?
01 Ağustos 2014
Başbakan Erdoğan geldi gitti
31 Temmuz 2014
Ak Parti Van’da neden kaybediyor?
25 Temmuz 2014
Bayram sevinci
23 Temmuz 2014
İnsan değer yitirir
21 Temmuz 2014
TSO Başkanı Necdet Takva’nın Ara Karnesi
18 Temmuz 2014
Belediyenin görevi kapı sökmek midir?
16 Temmuz 2014
Erik değdirenler geldi
15 Temmuz 2014
Şehr-i Van’da Ramazan
14 Temmuz 2014
Küresünnililerden tarihi çıkış
11 Temmuz 2014
Van neden başaramadı?
09 Temmuz 2014
Onlar gariptir!
07 Temmuz 2014
"Kürd devleti fikrini tarihin çöp sepetine attık"
04 Temmuz 2014
Hizmet ve proje siyaseti başlamalı
02 Temmuz 2014
Cumhur reisini seçecek
30 Haziran 2014
Siz camiye gitmeyin!
27 Haziran 2014
Ramazan coşkusunu Van’da yaşamak
23 Haziran 2014
2020’de dünyada din haritası nasıl olacak?
20 Haziran 2014
Hani nerde katılımcılık?
18 Haziran 2014
Bu firmalar neden Van’a geliyor?
16 Haziran 2014
Ak Parti’de bundan sonra ne olacak?
13 Haziran 2014
Ben şimdi enayi miyim?
11 Haziran 2014
O bina Edremit’te “BETONLAŞMANIN SEMBOLܔ olacak
09 Haziran 2014
Van’ın 77 yıllık markası Vansesi’ne bir ödül daha
06 Haziran 2014
Devlet vatandaşıyla inatlaşır mı?
04 Haziran 2014
Van Kahvaltı Festivali
02 Haziran 2014
Rekor Van'a ve ülkemize hayırlı olsun
31 Mayıs 2014
Hepimizin üst kimliği VANLI olmaktır
30 Mayıs 2014
VESOB seçim sonuçları ne anlama geliyor?
28 Mayıs 2014
Kahvaltı kültürünüze sahip çıkın
26 Mayıs 2014
Bu annelerin eli öpülür
23 Mayıs 2014
Van cam çöplüğüne dönmesin!
21 Mayıs 2014
Üç güzel insan ve insanlık dersi
19 Mayıs 2014
Şimdi insanlık zamanı
16 Mayıs 2014
Van nerde?
15 Mayıs 2014
Acımız büyük
14 Mayıs 2014
Büyükşehir belediyesi ne yapacak?
12 Mayıs 2014
TBB Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’nun adalet anlayışı bu mu?
10 Mayıs 2014
Anamın gözyaşları
09 Mayıs 2014
Turizm ve Kültür Bakanlığı uyuyor mu?
08 Mayıs 2014
Heyecanlandıran, umutlandıran fotoğraf
05 Mayıs 2014
Vali Doğan, Van’ın geleceğini şekillendiriyor
02 Mayıs 2014
Korkutan sessizlik
30 Nisan 2014
İran’ın büyüklüğüne gücüne yakışmıyor.
28 Nisan 2014
Halkların Demokrasi Partisi sancılı geliyor
25 Nisan 2014
Ermeniler barış istiyor mu?
23 Nisan 2014
23 Nisan demek çocuk demektir
21 Nisan 2014
Belediye başkanlarını bekleyen tehlike
18 Nisan 2014
Numan Kurtulmuş neyi bekliyor?
16 Nisan 2014
Van Balığı’na sahip çıkın
14 Nisan 2014
Çağdaş belediyecilik nedir?
11 Nisan 2014
Dünya rekoru Van'a yakışır
09 Nisan 2014
Onurlu istifa
07 Nisan 2014
Vanlılar Belediye Başkanları ve Belediyelerden Ne Bekliyor?
04 Nisan 2014
Van halkının zekasıyla oynanıyor
02 Nisan 2014
Bugün İki Nisan, hüzünleniyor insan
31 Mart 2014
Hayırlı olsun
29 Mart 2014
Seçimleri yazdık, şimdi gülme zamanı
27 Mart 2014
Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a açık mektup
26 Mart 2014
Van Başbakan Erdoğan’ı bekliyor
24 Mart 2014
Van’da seçimi kim kazanır?
21 Mart 2014
Van’a bahar yakışır
19 Mart 2014
Van seçmeni liderleri bekliyor
17 Mart 2014
Davutoğlu’nun Van atağı
14 Mart 2014
İnsanları incitiyorsunuz
12 Mart 2014
Karanlık odaklar iş başında
10 Mart 2014
Neden şeffaf olmaktan korkuyorsunuz?
07 Mart 2014
Van Kent Araştırma Merkezi
05 Mart 2014
Rus işgali
03 Mart 2014
Belediye Başkanı Sayın Bekir Kaya’ya açık mektup
28 Şubat 2014
Özerklik konusunda ne düşünüyorsunuz?
26 Şubat 2014
“Şerefsizliktir bu”
24 Şubat 2014
Meclis Üyeleri Mal Varlıklarını Açıklasın
21 Şubat 2014
Yanlış yok mu?
19 Şubat 2014
Rakamlar yalan söylemez
17 Şubat 2014
Eş Başkanlık ve AK Parti
14 Şubat 2014
Sevgililer Gününde Fevzi Levendoğlu'nu anmak
12 Şubat 2014
Seçim güvenliği
10 Şubat 2014
Oyunuzun kıymetini bilin
07 Şubat 2014
İnsanlık torbada
05 Şubat 2014
Belediye Meclis Üyeliği Önemli mi?
03 Şubat 2014
Farz edelim ki özerklik ilan edildi?
31 Ocak 2014
Vansesi yazıyorsa doğrudur
30 Ocak 2014
Kültür anlayışımız çadırda
27 Ocak 2014
Vali Aydın Nezih Doğan’a açık mektup
24 Ocak 2014
Beyler Van’ın huzura ihtiyacı var
22 Ocak 2014
Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım farkı
20 Ocak 2014
Kazım Karabekir ve Melen isimleri gitti travesti Dora Özer geldi!
17 Ocak 2014
Barış, partilerden ve hatta PKK'den de önemlidir
15 Ocak 2014
Türk Futbolu Nereye Koşuyor
10 Ocak 2014
Biatten, itaatten, ödün verecek değiliz…
08 Ocak 2014
Van esnafı ne istiyor?
06 Ocak 2014
Van siyasetinde tehlikeli üslup
03 Ocak 2014
Acem sözü Küresünnilileri incitti?
01 Ocak 2014
Merhaba 2014
30 Aralık 2013
Konya -Van dostluğu
27 Aralık 2013
Sen de mi Brütüs?
25 Aralık 2013
AK Parti seçmeni ne diyor?
23 Aralık 2013
Bu davete ne denilir?
20 Aralık 2013
Operasyon fotoğrafı
17 Aralık 2013
Eylem yapan mı kazanıyor?
16 Aralık 2013
Van'ın farklılıkları ilk defa buluştu
13 Aralık 2013
Vali yardımcıları neden atanamıyor?
11 Aralık 2013
Irkçılık yapanlara cevap
09 Aralık 2013
Seçim kampanyası başladı
06 Aralık 2013
Van gibiyim artık
04 Aralık 2013
Devamını bekliyoruz
02 Aralık 2013
Başbakan Erdoğan Gülaçar'ın adaylığını yarın açıklıyor
29 Kasım 2013
Osman GÜLAÇAR Ak Parti’de ne yapar?
27 Kasım 2013
Valilik tayinlerle 5 şiddetinde sarsıldı
25 Kasım 2013
Van liderini arıyor
22 Kasım 2013
Vali Doğan Fatih Terim’i Van’a davet eder mi?
20 Kasım 2013
Van Gölü dostunu kaybetti
18 Kasım 2013
Belediyecilik nasıl olmalı?
15 Kasım 2013
Vanlılar siyasette yer bulabilecek mi?
13 Kasım 2013
Ak Parti Genel Sekreteri Haluk İpek görevini yapamadı
11 Kasım 2013
Ak Parti kendi kalesine gol atıyor!
08 Kasım 2013
Oyunu kime vereceksin?
05 Kasım 2013
Valilik çatışma yeri değildir
04 Kasım 2013
Valilikte istifalar ile taşlar yerinden oynadı?
01 Kasım 2013
Van'ın ismi neden değişsin ki?
01 Kasım 2013
Ak Parti’de heyecanlı gün
30 Ekim 2013
Sen Türk değilsin, sen Ermenisin!
29 Ekim 2013
Cumhuriye'tin değeri
28 Ekim 2013
Başbakan Erdoğan Van’a neden geldi?
26 Ekim 2013
Sayın Başbakan Erdoğan’a açık mektup
25 Ekim 2013
Başbakan Erdoğan gelirken
23 Ekim 2013
Acısıyla, hüznüyle bugün o gündür
20 Ekim 2013
Kayda değer ayrıntılar
14 Ekim 2013
Seçim havasında bayram heyecanı
11 Ekim 2013
BDP'de kadın rüzgârı esiyor
09 Ekim 2013
İstismarcı haddini aşar!
07 Ekim 2013
Vali denilince…
02 Eylül 2013
Gezi Parkı'nda becerilemeyen yaklaşım
30 Ağustos 2013
Vali Doğan ne demek istedi?
28 Ağustos 2013
Askeri operasyon başlıyor
26 Ağustos 2013
Van üçlemesi
26 Ağustos 2013
Van'da madde bağımlıları nasıl kurtulacak?
26 Ağustos 2013
Van-Sıhke Kavunu!
26 Ağustos 2013
Ödüle layık haberler yapacağız
26 Ağustos 2013
Kişisel sağlık bilgilerimiz neden satıldı?
26 Ağustos 2013
Yağ ve yağcılık nedir?
26 Ağustos 2013
Yağ ve yağcılık nedir?
26 Ağustos 2013
Herkes aynı soruyu soruyor
26 Ağustos 2013
Bayram denilince...
26 Ağustos 2013
Konya Valisi Van'a neden atandı?
26 Ağustos 2013
Sorumlu idarecilik bu
26 Ağustos 2013
Türkiye Kürt kardeşlerine sahip çıkmalıdır
26 Ağustos 2013
Rauf Denktaş'ı anarken
26 Ağustos 2013
Ramazan davulcusu Fethi'nin sahur vedası
26 Ağustos 2013
Yerel basın şekillendi!
26 Ağustos 2013
Odalara zorunlu üyelik kalkar mı?
26 Ağustos 2013
Eksik hizmet ayıplı hizmettir
26 Ağustos 2013
Milletvekilleri neden gitmedi gelmedi?
26 Ağustos 2013
Bu dağınıklık, özensizlik nereye kadar?
26 Ağustos 2013
Bunun adı cinayettir, ihmaldir, sorumsuzluktur
26 Ağustos 2013
Bir telefon, bir mektup
26 Ağustos 2013
Yitik şehrin hüzünlü dirilişi
26 Ağustos 2013
"Cezaevinde yatmak istemiyorum!"
26 Ağustos 2013
Kamu Etik Kurulu'ndan haberiniz var mı?
26 Ağustos 2013
Van-Bitlis Su Sporları Festivali taçlandırılmalı
26 Ağustos 2013
Rektör Prof. Dr. Peyami Battal,
26 Ağustos 2013
Van Fıstığı
26 Ağustos 2013
İran'da esen değişim rüzgarı Van'a nasıl yansır?
26 Ağustos 2013
VATSO'da ortak akıl ve güç birliği sağlanmalı
26 Ağustos 2013
Vatso'da değişim kazandı
26 Ağustos 2013
Bahçesaray ilçemize yazık oluyor!
26 Ağustos 2013
VATSO'da Kazanan Van Olsun
26 Ağustos 2013
Neden Böyle Olduk!
26 Ağustos 2013
Toplumu hafife almayacaksın...
26 Ağustos 2013
YÖK var, Van YOK!
26 Ağustos 2013
İnsanın kanına dokunuyor
26 Ağustos 2013
Ortak akıl diyor ki...
26 Ağustos 2013
Çözüm sürecinde Taksim olayları!
26 Ağustos 2013
Suriye'de sapla saman birbirine karıştı
26 Ağustos 2013
Van, AB-Türkiye ilişkilerinde iz bıraktı
26 Ağustos 2013
Kalkınmanın kestirme yolu
26 Ağustos 2013
Vankulu Mehmet Efendi'nin Şehrinde Kitap Fuarı...
26 Ağustos 2013
Yalakalığın değeri
26 Ağustos 2013
Beşinci Van kuruluyor
26 Ağustos 2013
AK Parti'de hedef...
26 Ağustos 2013
Hangi değeriniz izin veriyor?
26 Ağustos 2013
Suriye fitnesi sınırı aştı
26 Ağustos 2013
Suriye fitnesi sınırı aştı
26 Ağustos 2013
Korkutarak aldatmak
26 Ağustos 2013
Yazık, hem de çok yazık
26 Ağustos 2013
Seçim havası ısınıyor
26 Ağustos 2013
Van'ın Hal-i Pür Melali
26 Ağustos 2013
İşçi, emekçi kaldıysa bayramı kutlu olsun
26 Ağustos 2013
Ağaç ve yeşil alan meselemiz
26 Ağustos 2013
Monolog, Diyalog, Halkla İlişkiler
26 Ağustos 2013
Van'ın sesi Fransa'da duyuldu
26 Ağustos 2013
23 Nisan Nedir?
26 Ağustos 2013
Türkleri, Kürtleri dinleyin
26 Ağustos 2013
Barış sürecine yakışmadı
26 Ağustos 2013
PKK silahları kime teslim edecek?
26 Ağustos 2013
Empati, olgunluk, ortak akıl zamanı
26 Ağustos 2013
Barış-çözüm süreci ne zaman başladı?
26 Ağustos 2013
Van eğitimde 77. sırada!?
26 Ağustos 2013
Van Dostu, Yavuz Donat
26 Ağustos 2013
Van'da çözüme destek var mı?
26 Ağustos 2013
Fark Yaratmak
26 Ağustos 2013
Kurtuluş bayramı tarih oldu!
26 Ağustos 2013
Kurtuluştan Kuruluşa Van
26 Ağustos 2013
Teşekkürler Justin A. McCarthy
26 Ağustos 2013
Van hafızasına kavuşmalı
26 Ağustos 2013
Çılgın Van projelerinden önce...
26 Ağustos 2013
Bu ödül Van'a, Van'ın gazeteciliğine
26 Ağustos 2013
Yeni Gün Yeni Dönem
26 Ağustos 2013
Ermeni komşularımız geri gelsin mi?
26 Ağustos 2013
Çanakkale Kahramanı Vanlı İsmail
26 Ağustos 2013
Ferit Melen Kütüphanesi
26 Ağustos 2013
Vastan ve Gevaş
26 Ağustos 2013
Çözüm iklimi
26 Ağustos 2013
Orgeneral Sayın Necdet Özel'e açık mektup
26 Ağustos 2013
Van Ekonomi Forumu Geliyor
26 Ağustos 2013
Naif adam
26 Ağustos 2013
VATSO, VESOB, OSB açıklamayı neden imzalamadılar?
26 Ağustos 2013
Mektup
26 Ağustos 2013
Hoşgeldin Serkan
26 Ağustos 2013
Van Ünversitesinin Kuruluş Gerçeği
26 Ağustos 2013
Van üniversitesinin az bilinen geçmişi
26 Ağustos 2013
Ankara rüzgarı
26 Ağustos 2013
Fatih Çiftçi Bakan mı oluyor?
26 Ağustos 2013
Van'ı perişan eden imar tadilatlarıdır
26 Ağustos 2013
AŞK...
26 Ağustos 2013
Gaziantep'in bulguru, Van'ın otlu peyniri
26 Ağustos 2013
Hava güzel, fotoğraf net
26 Ağustos 2013
Van üçlemesi
26 Ağustos 2013
Ben suyum
26 Ağustos 2013
Irkçılık tartışmaları
26 Ağustos 2013
Sosyal Devlet Bu
26 Ağustos 2013
Futbolun ekonomik değeri
26 Ağustos 2013
TOKİ'de mantık değişmedikçe...
26 Ağustos 2013
Bir şehir kimliğini nasıl kaybeder?
26 Ağustos 2013
Kuruluştan Kurtuluşa Van
26 Ağustos 2013
Van'ın Konya duyarlılığı!
26 Ağustos 2013
VATSO Başkanı TOBB yönetimine aday olamaz!
26 Ağustos 2013
"Maça gideceğim ve bakın ne yapacağım..."
26 Ağustos 2013
İşin nasıl dedim, bir küfür basdı
26 Ağustos 2013
Eski köye yeni kanun
26 Ağustos 2013
Uygulama Van'da da başlatılamaz mı?
26 Ağustos 2013
Farklı görüşlerin buluşması
26 Ağustos 2013
Vanlı 120 kahraman çocuklar unutuldu mu?
26 Ağustos 2013
Barışa, kardeşliğe bir şans verin
26 Ağustos 2013
Yeni terminal bu mu?
26 Ağustos 2013
2012'yi geride bırakırken!...
26 Ağustos 2013
Van Havaalanı'nın mazereti kalmadı!
26 Ağustos 2013
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çelik mi?
26 Ağustos 2013
Gerçeklere Fransız kalmak
26 Ağustos 2013
Van kışın bir başka bir güzeldir
26 Ağustos 2013
Bu ne film?
26 Ağustos 2013
Erciş'e de, Milletvekili Fatih Çiftçi'ye de helal olsun
26 Ağustos 2013
Mahkeme kadıya mülk değil
26 Ağustos 2013
VATSO seçimleri yaklaşırken
26 Ağustos 2013
Sorunun değil, çözümün bir parçası olun
26 Ağustos 2013
"Ekonomide değişim için adayım"
26 Ağustos 2013
Hakkımı helal etmiyorum
26 Ağustos 2013
Vatso'da seçim rüzgarı
26 Ağustos 2013
Vali atansın mı, seçilsin mi?
26 Ağustos 2013
Mustafa Sarıgül farkı
26 Ağustos 2013
Çok acele edildi
26 Ağustos 2013
Dostlarıma vasiyetim...
26 Ağustos 2013
Merkez ilçe teşkilatları feshediliyor
26 Ağustos 2013
Vanlıların kaygıları...
26 Ağustos 2013
Van, neden başaramıyor?
26 Ağustos 2013
"Emaneti ehline verin"
26 Ağustos 2013
Japonya gerçeği bu değil mi?
26 Ağustos 2013
Hepsinin eğitim bursuna ihtiyacı var
26 Ağustos 2013
Ciddi bir sorun var!
26 Ağustos 2013
Sağlıkta büyük çekişme var!
26 Ağustos 2013
Kültür Mirasımız 40 Değirmenler
26 Ağustos 2013
Kurban ve Cumhuriyet bayramı
26 Ağustos 2013
İtalya Türkiye farkı...
26 Ağustos 2013
Depremi Anarken
25 Ağustos 2013
O Gün Van'da Aylardan Ekim'di
25 Ağustos 2013
Vansesi'nin haberi üzerine bakanlık uyardı
25 Ağustos 2013
Van'ın vergi yükü
25 Ağustos 2013
Van'ı çok iyi gördüm
25 Ağustos 2013
Van Turizm Fuarı'nda
25 Ağustos 2013
Said Nursî
25 Ağustos 2013
Van Gölü Canavarı
25 Ağustos 2013
Büyükşehir üzerine ayrıntılar ve eleştiriler
25 Ağustos 2013
Büyükşehir Van için milattır
25 Ağustos 2013
Van'ın markaları tescillenmeli
25 Ağustos 2013
İt Oyunu
25 Ağustos 2013
Vanlılar kardeşlik, dostluk anıtı istiyor
25 Ağustos 2013
Van'da camiler beton yığınına döndü!
25 Ağustos 2013
Yüzde 1'in hakkını korumak bu mu?
25 Ağustos 2013
Vangölü sahil şeridi kimin malıdır?
25 Ağustos 2013
Van'ın İkinci Devlet Üniversitesi Neden Olmasın?
25 Ağustos 2013
Belediye hizmetleri iyi, işçilikler kötü
25 Ağustos 2013
VATSO 50 yaşında
25 Ağustos 2013
Bakan Günay neden görmüyor?
25 Ağustos 2013
Teşekkürler Galatasaray
25 Ağustos 2013
Çözüm bulun, analar ağlamasın
25 Ağustos 2013
İsmail Güngör ve TRT Müzik
25 Ağustos 2013
Bitlis rüya görüyor
25 Ağustos 2013
Van evlerinin değeri
25 Ağustos 2013
Depremden güçlenerek çıkmak bu mu?
25 Ağustos 2013
Van'ın yıkılması gerekiyor!?
Haber Yazılımı