UMUDA DAİR

Köşe Yazıları 26.07.2022 - 21:48, Güncelleme: 26.07.2022 - 21:48
 

UMUDA DAİR

Erdal Şahin yazdı...

Umut ne büyük bir servet ve sermayedir bizlere. Hayata hayat katan, anlam veren yaşam iksiri. Bütün kazanımların evveli, Sebebi ve devamı, Sözlerin önsözüdür umut. Önce umut olur her şeyin adı, sonra ne olacaksa o olur. Bütün güzelliklere kavuşmanın ilk adımı, dibacesi ve yakıtıdır umut. Hayatın kendisiyle güzel olduğu anlam bulduğu yol azığıdır umut. Umut olmadan yaşanmaz ki hayat, zira hayat bir umuda bağlıdır hep. Hayata dair herkesin bir umudu vardır kendince. Tutunur hayata herkes umud,un kopmaz ipiyle. Umudu kuşanmak gerek var gücüyle insan, en sahici sermaye bilinciyle. Umudu'nu yitiren onu kaybeden her şeyini kaybetmiştir çünkü. Umut sabırdır bütün zorlukların, sıkıntı ve dertlerin üstesinden gelmeyi sağlayan. Ve umut sabırdır sonra bütün güzelliklere ulaşmayı kavuşmayı sağlayan. Umut sabrın yakıtıdır sahibini menzillere ulaştıran. Sabır direnmektir, dayanmaktır hayatta kopan fırtınalara karşı ayakta kalabilmektir, umuda ulaşmak onu elde edebilmek için. Murada ermek için umut ve sabırla yola çıkmak gerek. Umut olmadan sabır mümkün olurmu hiç? Umut olmadan bu hayat denizinde boğulur insan, umut bir gemi misali taşır bizleri sahili selamete. Umut ne güzel bir binektir yaranı yare götüren. Umut karanlık günlerin ve gecelerin en aydınlık kandili. Umut yarının ve yarınların adı. Umut nice sarp ve engebeli yokuşu aşmanın en sahici adı. Sevilenin, sevdanın kavuşmanın en güzel adıdır umut. Her gün yeni bir güne başlarken umut yaşama sevinci. Umut sabır ipiyle hayatı ilmik, ilmik nakşetmenin ismi. Umut yaşamın ve yaşamanın  ruhudur. Umut dertlerin dermanı, gönüllerin sürurudur.Umut rahmetin,merhametin adı,cennete gitmek için tutunacak kopmaz bir iptir umut. Umut hayatın ve yaşamın etrafında bir pervane misali döndüğü ve hayata anlam veren güç katan  tükenmez  ışık. Umut hayata anlam kattığı gibi, ölümede bir anlam veren ölümü güzelleştiren bir özelliğe sahip. her an umuda sahip olmak gerek korumak gerek onu en büyük sermaye bilinciyle. Ve  hiç kaybetmemeli insan umudu çünkü o kaybedilince her şey kaybedilir. Umut en önemli bir sermayedir bizlere bu sermayeyi yerli yerince kullanmak gerek,sonunda iflas edenlerden olmamak için.Allahım bizleri hakkıyla umuda,umuduna sarılanlardan ve ona sahip olanlardan eyle,onu yitirenlerden eyleme,umudumuzu ziyadeleştir...amin.
Erdal Şahin yazdı...

Umut ne büyük bir servet ve sermayedir bizlere.

Hayata hayat katan, anlam veren yaşam iksiri.

Bütün kazanımların evveli, Sebebi ve devamı, Sözlerin önsözüdür umut.

Önce umut olur her şeyin adı, sonra ne olacaksa o olur.

Bütün güzelliklere kavuşmanın ilk adımı, dibacesi ve yakıtıdır umut.

Hayatın kendisiyle güzel olduğu anlam bulduğu yol azığıdır umut.

Umut olmadan yaşanmaz ki hayat, zira hayat bir umuda bağlıdır hep.

Hayata dair herkesin bir umudu vardır kendince.

Tutunur hayata herkes umud,un kopmaz ipiyle. Umudu kuşanmak gerek var gücüyle insan, en sahici sermaye bilinciyle.

Umudu'nu yitiren onu kaybeden her şeyini kaybetmiştir çünkü.

Umut sabırdır bütün zorlukların, sıkıntı ve dertlerin üstesinden gelmeyi sağlayan.

Ve umut sabırdır sonra bütün güzelliklere ulaşmayı kavuşmayı sağlayan.

Umut sabrın yakıtıdır sahibini menzillere ulaştıran. Sabır direnmektir, dayanmaktır hayatta kopan fırtınalara karşı ayakta kalabilmektir, umuda ulaşmak onu elde edebilmek için.

Murada ermek için umut ve sabırla yola çıkmak gerek. Umut olmadan sabır mümkün olurmu hiç? Umut olmadan bu hayat denizinde boğulur insan, umut bir gemi misali taşır bizleri sahili selamete. Umut ne güzel bir binektir yaranı yare götüren.

Umut karanlık günlerin ve gecelerin en aydınlık kandili. Umut yarının ve yarınların adı. Umut nice sarp ve engebeli yokuşu aşmanın en sahici adı. Sevilenin, sevdanın kavuşmanın en güzel adıdır umut. Her gün yeni bir güne başlarken umut yaşama sevinci.

Umut sabır ipiyle hayatı ilmik, ilmik nakşetmenin ismi. Umut yaşamın ve yaşamanın  ruhudur. Umut dertlerin dermanı, gönüllerin sürurudur.Umut rahmetin,merhametin adı,cennete gitmek için tutunacak kopmaz bir iptir umut.

Umut hayatın ve yaşamın etrafında bir pervane misali döndüğü ve hayata anlam veren güç katan  tükenmez  ışık.

Umut hayata anlam kattığı gibi, ölümede bir anlam veren ölümü güzelleştiren bir özelliğe sahip.

her an umuda sahip olmak gerek korumak gerek onu en büyük sermaye bilinciyle. Ve  hiç kaybetmemeli insan umudu çünkü o kaybedilince her şey kaybedilir. Umut en önemli bir sermayedir bizlere bu sermayeyi yerli yerince kullanmak gerek,sonunda iflas edenlerden olmamak için.Allahım bizleri hakkıyla umuda,umuduna sarılanlardan ve ona sahip olanlardan eyle,onu yitirenlerden eyleme,umudumuzu ziyadeleştir...amin.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.